obracíme stránky

Za listem list

Home / Recenze fakt čtivé / Balík knížek? aneb Co se bude skrývat ve výherních balíčcích (1)

Balík knížek? aneb Co se bude skrývat ve výherních balíčcích (1)

Milí soutěžící i další kolemjdoucí,

 

v dnešních článcích (ano, nebude jeden, ale postupně se jich tu objeví více) vám představíme stručnými popisky knížky, které se budou objevovat v různých mixech ve výherních balíčcích, které obdrží vylosované školy, školky a družiny do svých knihovniček. A že je na co se těšit!

 

Najdete tu skutečně všehochuť – od naučné literatury např. o dinosaurech přes didaktické materiály, které radí, jak pomoci dětem, které mají problémy se čtením, po krásné beletristické příběhy, a to jak fantasy, tak i příběhy z reality.

 

Po kliknutí na obrázky u daných oddílů se dostanete vždy na stránky toho nakladatelství nebo společnosti, která knihy do soutěže věnovala a zde si pak už snadno dohledáte knihy, pokud byste se rozhodli je zakoupit. Po kliknutí na název knížky se pak přemístíte na stránky České bibliografické databáze, kde najdete hodnocení příslušné knihy, popř. další informace a čtenářské recenze, jsou-li ke knize již vytvořeny.

VELKÝ DÍK PATŘÍ NAŠIM ŠTĚDRÝM DÁRCŮM, KTEŘÍ KNÍŽKY DO SOUTĚŽE VĚNOVALI.

Příjemné počtení přejeme,

vaši M&P

.

 

 

 

Judith Bergová – V zemi mocného krále

Fantasy příběh postavený na hře v šachy. Šachy jsou totiž jako život… Alma a její kamarádi jsou jednoho dne uneseni do tajemné říše, jejíhož záhadného vládce porazí jedině tak, že odehrají nejlepší partii svého života, jíž Alma zachrání všechny, které má ráda.

Knížka je zajímavá právě svým vystavěním na šachové hře, učí čtenáře logicky uvažovat, zamýšlet se nad čteným textem, vše je korunováno čtivým příběhem plným záhad a překvapení.

Berg, Judit a Polgár, Judit. V zemi mocného krále. 1. vydání. V Brně: CPress, 2017. 270 stran. ISBN 978-80-264-1402-5.

 

Dori Hillestad Butler – Strašidelná knihovna: Ztracený duch

Příběh malého ducha Kaze, kterého jednoho dne zavane silný vítr pryč od rodiny až do knihovny, kde se potká s malou Klárkou, která ho jako jediná na světě dokáže spatřit, otevírá před dětmi zajímavý detektivní příběh, který je zábavný, vtipný a zároveň i mírně strašidelný…

Příjemná oddechová knížka pro menší čtenáře, která dokáže upoutat svým čtivým textem i milými hrdiny. Postupné odhalování minulosti, jež se odehrála, děti ke knize doslova připoutá. A jako bonus má kniha nečekané vyústění!

Butler, Dori Hillestad. Strašidelná knihovna. Ztracený duch. 1. vydání. Praha: Fragment, 2017. 126 stran. ISBN 978-80-253-3077-7.

 

A. Audhild Solberg – Superkrávy a moře trapasů

Příběh Anne Bey a Nilse, pramálo oblíbených žáků sedmé třídy, se věnuje problematice šikany – superkrávy ale v tomto díle mají starosti samy se sebou, nemají čas ztrapňovat a „týrat“ své nebohé spolužáky, takže to vypadá, že život těchto dvou žáků bude více než poklidný. Ovšem to by nebyl správný život, kdyby se něco nezamotalo! Navíc se blíží Halloween a koncert kapely, jíž chybí důležitý zpěvák…

Horská dráha, kterou tento příběh popisuje, je zcela odpovídající zápletkám života reálného. A nečekané změny, které mohou proběhnout a změnit vše k lepšímu či horšímu jsou v knize na běžném pořádku. Pokud hledáte knihu, v níž najdete krutě upřímný, ale přitom laskavě vyznívající příběh o tom, jak se děti k sobě navzájem mohou chovat, je to správná volba.

Solberg, A. Audhild. Válka proti superkrávám. První vydání. Brno: Host, 2016. 209 stran. ISBN 978-80-7491-603-8.

 

Chris Colfer – Země příběhů: Návrat kouzelnice

Kouzelnice, která kdysi zaklela Šípkovou Růženku ke stoletému spánku, se vrací a je ještě podlejší a zákeřnější než dřív. Sourozenci Alex a Conner se před rokem poprvé vydali do Říše příběhů a přibližně v té době naposledy viděli svou babičku Kmotřičku vílu. Jednoho dne se u jejich dveří objeví vojáci královny Popelky i s Kmotřičkou a dětem je jasné, že tento příběh nebude tak jednoduchý – jejich maminka je unesena a oni i pře zákaz znovu vstupují do Říše příběhů, kde se však ocitají v nebezpečí nejen oni, ale také pohádky, které poprvé od nepaměti možná nebudou mít šťastný konec…

Fantasy příběh z prostředí důvěrně známého všem dětem, s postavami, které znají od nejútlejšího dětství, jež ale nyní vidí v novém světle. Nejen takový je příběh ze Země příběhů, který můžeme vřele doporučit.

Colfer, Chris. Země příběhů. Návrat kouzelnice. 1. vydání. Praha: Fragment, 2017. 427 stran. ISBN 978-80-253-3118-7.

 

Oldřich Růžička a Tomáš Tůma – Atlas prehistorie pro děti

Bohatě ilustrovaná kniha plná rozkládacích map, která dokáže dětem zodpovědět téměř všechny zvídavé dotazy z oblasti prehistorie lidstva, o době, kdy žili dinosauři a naše země nebyla tak bezpečná jako v současnosti. Knížka ukazuje dětem počátky vývoje naší planety až po současnost.

Velkou výhodou této knihy jsou právě její ilustrace, které se nezalekly ani tak složitých věcí, jako jsou prehistorická zvířata či počáteční formy života. Stručně, jasně a srozumitelně dětem podává výklad o tématu, jež je pro ně přitažlivé a zajímavé.

Tůma, Tomáš a Růžička, Oldřich. Atlas prehistorie pro děti: od počátku Země po čtvrtohory. První vydání. V Praze: Albatros, 2017. 36 nečíslovaných rozkládacích stran. ISBN 978-80-00-04522-1.

 

 

Petra Soukupová – Bertík a Čmuchadlo

Silný příběh věnovaný problematice rozvodu. Bertík s maminkou a jejím novým přítelem odjíždí na chalupu. Bertíkovi se tento způsob trávení léta moc nelíbí, raději by byl u táty, který ho tak trochu rozmazluje, Bertík se totiž nemůže sžít s představou, že maminka má nového partnera. Když ovšem na chalupě potkává Čmuchadla, tajemného mluvícího tvora, najednou mu některé věci z lidského života začnou dávat jiný smysl a význam, více je chápe a dokáže se vyrovat i s Richardem, maminčiným novým přítelem.

Kniha o hledání vlastní rovnováhy v dětském světě, o pochopení mezilidských vztahů. Velmi silný příběh prožitý až do morku kostí. Bertík si díky Čmuchadlu nejen uvědomí, že nový přítel mu nic nevzal, ba naopak, že vše důležité pořád má a možná ve větší míře, ale také si najde nové přátele.

Soukupová, Petra. Bertík a čmuchadlo. 1. vyd. Brno: Host, 2014. 133 s. ISBN 978-80-7491-248-1.

 

Marcin Mortka – Příhody Tappiho ze Šeptajícího lesa

V Šeptajícím lese bydlí viking. Jmenuje se Tappi. Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby tento dobrosrdečný hromotluk s velkým pupíkem nebořil mýty o tom, že vikingové jsou rváči do morku kostí. Tappi miluje dobré jídlo a své přátele, kvůli kterým je ochotý udělat cokoliv, aby je ochránil.

Úžasné příběhy Vikinga Tappiho doporučujeme, kudy chodíme. Pokud budete mít někdy možnost, vydejte se také na besedu s jejich polským autorem, je to velký zážitek, neb pan Mortka je usměvavý a milý pán, stejně jako ilustrátorka knihy paní Kurczewska. Příběhy v této knize jsou vhodné jak k samostatnému čtení, tak i ke společnému předčítání, neboť nejsou příliš dlouhé a děti vydrží příběhy poslouchat. Už jen proto, jak jsou zajímavé.

Mortka, Marcin. Příhody Tappiho ze Šeptajícího lesa. První vydání. Brno: Host, 2015. 185 stran. ISBN 978-80-7491-418-8.

 

Petra Dvořáková – Každý má svou lajnu

Florbal je středobodem života sourozenců Adama a Kateřiny, ale i celého jejich městečka. Sourozenci a zbytek týmu se snaží dosáhnout co nejlepšího výsledku ve sportovním klání, ale postupně zjišťují, že ne každá hra je tak čistá. Otázkou je, jestli se podaří partě Richarda zmanipulovat výsledky a jeho otci „koupit“ výhru v tomto zápase. Navíc praktiky Richardovy party začínají mít dosti pochybný charakter a jsou značně nefér. Čí bude vítězný gól?

Tato knížka před dětmi rozkrývá řadu témat, jež naznačujeme v odstavci výše, určitě zaujme leckterého teenagera, ale zamilují si ji zcela jednoznačně ti, kteří měli či mají co do činění s florbalem. Pokud chcete s dětmi probrat téma férovosti nejen ve sportu, knížka je ideální volbou.

Dvořáková, Petra. Každý má svou lajnu: o florbalu, prvních láskách a ceně vítězství. První vydání. Brno: Host, 2017. 140 stran. ISBN 978-80-7577-030-1.

 

 

Jan Houkal – O Radostníčcích

Brožovaná knížka věnující se důležitému tématu – hledá totiž odpověď na otázku, co je v životě nejdůležitější. Tři příběhy v knížce ukazují toto téma z různých úhlů pohledu. Ačkoliv by se mohlo zdát, že odpověď je jednoduchá, není tomu tak vždy, každý to vnímá jinak – poutník Teodor celý život hledá smysl svého bytí, skřítek Radostníček se vzdal svého vlastního úspěchu, aby potěšil kamarádku, a tři do sebe zahleděné sestry zjistí, že se chovají hrozně až při pohledu do speciálního zrcadla.

Příběhy jsou vhodné k hlubšímu zamyšlení se, rozhodně nejsou vhodné pro uspěchané čtení, ale spíše pro společné chvíle klidného povídání, kdy můžeme vše vzájemně probrat. Trvalá hodnota lidského života totiž je v něčem úplně jiném, než si mnohdy myslíme, a právě to nám tato knížka odkrývá.

Houkal, Jan. O Radostníčcích. Vydání první. Praha: Stanislav Juhaňák – Triton, 2016. 53 stran. Od srdce k srdci; svazek 96. ISBN 978-80-7387-975-4.

 

Miloš Kratochvíl – Modrý poťouch

Jediná, naprosto kouzelná knížka, v níž lze jinak neviditelné poťouchy spatřit, je právě tahle. Jsou to tvorové, jež mají trumpetkové našeptávadlo, několik delších popichovacích prstů a zbývající prsty přísavkové. Jejich štětinovité vlasy na hlavě jsou tzv. svědidla. A co provádějí? To se snad raději ani neptejte. Samou neplechu!

Fantazijní humor v této knize nezná mezí a děti i dospělí díky ní pochopí, kde se berou otázky, proč pořád někdo fňuká apod., jedna špatná lidská vlastnost za druhou zde dostávají svá odborná pojmenování a vysvětlení příčin vzniku. O zábavu není nouze!

Kratochvíl, Miloš. Modrý Poťouch. Vyd. 1. Praha: Triton, 2010. 110 s. Laskavé čtení. ISBN 978-80-7387-411-7.

 

Antoine de Saint-Exupéry – Malý princ

Kouzelný příběh Malého prince netřeba představovat. Co je však důležité zdůraznit, že díky ilustrátorce Markétě Vydrové získal naprosto kouzelnou a neotřelou podobu a nové vyznění s ještě snovějším přesahem než kdy dřív.

Saint-Exupéry, Antoine de. Malý princ. Vydání první. Praha: Stanislav Juhaňák – Triton, 2016. 118 stran. Laskavé čtení. ISBN 978-80-7553-131-5.

 

Miloš Kratochvíl – Rybáři a hastrmani: Veselé příběhy docela obyčejné vodnické rodinky

Jak se řekne voda, děti zbystří. Většinou to totiž značí velkou zábavu. Když se řekne vodník, zbystří ještě víc, protože tuší nějakou vlídnou neplechu. A u vodnické rodiny Zeleňákových nebude o všední i nevšední zážitky rozhodně nouze. Pod vodou  i tichá voda břehy mele a dozvíte se např. jaké to je, když se vodník zamiluje, nebo co se stane, když se mu nechce pracovat.

Milé a veselé příběhy z vodnického prostředí nadchnou malé i větší čtenáře.

Kratochvíl, Miloš. Rybáři a hastrmani. Vyd. 2., V Tritonu 1. Praha: Triton, 2012. 181 s. Laskavé čtení. ISBN 978-80-7387-489-6.

 

 

Manuela Adreani – Pinocchio

Manuela Adreani – Alenka v říši divů

Manuela Adreani – Malý princ

Knihy Manuely Adreani jsme vám představovaly již v některém z předcházejících doporučujících článků ze série „Co číst, když…“ Ale pro připomenutí bychom vám rády řekly, že její knihy jsou senzační – jsou velkoformátové, děti je mohou prohlížet, povídat si s vámi o viděném, ale zároveň je možné abyste jim vy četli příběh jednoho z výše uvedených hrdinů, nebo aby si ti zkušenější příběh přečetli sami. Příběhy jsou nešizené, mají krásnou sazbu na ilustrovaných stránkách a zcela jistě osloví nejen děti, ale i vás jako dospěláky. Nás totiž dostaly tyto příběhy taky.

Adreani, Manuela. Alenka v říši divů. Praha: Naše vojsko, 2014. 77 s. ISBN 978-80-206-1457-5.

Adreani, Manuela. Malý princ. Praha: Naše vojsko, 2015. 75 s. ISBN 978-80-206-1540-4.

Adreani, Manuela. Pinocchio.  Praha: Naše vojsko, 2014. 77 s. ISBN 978-80-206-1456-8.

 

 

Zuzana Pospíšilová – Kdo straší školní strašidlo

Knížka pro začínající čtenáře nebo k předčítání předškolákům s jednodušším textem, ale přesto zajímavým a zábavným příběhem. Strašidýlko Radílek se stalo školním detektivem. Stará se, aby ve škole bylo vše tak, jak má být. Ale v novém školním roce si začnou děti stěžovat, že se jim ztrácejí věci. Radílek se tedy bezodkladně dává do pátrání a postupně zjistí, kdo za vším stojí. A že se budou všichni divit!

Krátké kapitolky jsou pro začínající čtenáře vhodné, neboť je zvládnou zdolat samostatně a nezaleknou se jich. Příběh o Radílkovi ze školního prostředí pro ně bude motivací ke čtení, neboť v nich umně vzbudí zvědavost, kdo že to stojí za všemi školními neplechami.

POSPÍŠILOVÁ, Zuzana. Kdo straší školní strašidlo?. Vydání první. Praha: Portál, 2016. 79 stran. První čtení, to nic není. ISBN 978-80-262-1097-9.

 

Alžběta Dvořáková – Herkules a strašidla

Herkules je jeden z nejrozmazlenějších kocourů, jací existují. Stěhuje se právě se svou paničkou na vesnický statek, ale líbí se mu to pramálo. Když se navíc seznámí s místní toulavou kočkou, která mu vypráví o strašidlech, líbí se mu zde ještě méně, navíc jí odmítá věřit. Nakonec se ale ukáže, že toulavá kočka Komtesa nelhala a Herkules se musí postavit čelem všem nařčením ze strany kočičích duchů a jejich poťouchlostem, jež na něj vždycky svalují, a snaží se zjistit, co vlastně tito duchové chtějí.

Knížka o nalézání přátelství s dobrodružným motivem děti zcela jistě zaujme. Své čtenáře si najde zejména u dětí mladších, prvostupňových. Děti se poučí, že zlobit se není k ničemu, ale zároveň také, že i to zlé může být k něčemu dobré a že v nouzi poznáš přátele.

DVOŘÁKOVÁ, Alžběta. Herkules a strašidla. Vydání první. Praha: Portál, 2016. 95 stran. ISBN 978-80-262-1002-3.

 

Lenka Zemanová – Strasti zkoušeného Standy

Dělá vašim dětem problémy odůvodnit si, ve kterém slově se píše předpona s- a ve které předpona z-? Zkuste jim nabídnout tuto knížku, v níž je velmi umně zapojena řada slov obsahující právě tyto předpony a děti se tak ihned v textu dozvídají o jejich správném použití. A jako bonus si přečtou příběh o přátelství Standy s novou žákyní v jejich škole.

Kniha navíc jako bonus obsahuje přehled pravidel pro psaní těchto slov, pravidel pro psaní předložek s a z, přehled problematických dvojic a trojic slov a tabulku „předponostroj“, která se může stát užitečným pomocníkem v rozhodování, kam kterou předponu napsat.

ZEMANOVÁ, Lenka a BERGMANNOVÁ, Michaela. Strasti zkoušeného Standy: strhující zpráva o předponách s- a z-. Vydání první. Praha: Portál, 2017. 94 stran. ISBN 978-80-262-1128-0.

 

Elfriede Wimmer – Pohodář Tom a já

Autorkou této knihy je rakouská spisovatelka, která se zároveň živí jako koučka. Knihu zasvětila každodenním problémům dospívajících. Tom je obyčejný kluk, který přichází do nové třídy, kde se s nikým nezná, a absolutně netuší, jak do party zapadnout. Nerozumí trendům, které se neustále mění, neví, jak si najít přátele, neví, jak oslovit dívku, která mu padla do oka. V největší nouzi se mu dostane pomoci, která mu ale neudělá vůbec radost, protože o ni původně ani nestál…

Citové dospívání chlapců bývá velmi problematické, zmatky v jejich duších jsou velké, ale tato spisovatelka dokázala, že i velmi citlivě lze napsat příběh o dospívání chlapce a jeho hledání si míst pod sluncem. Knížka je jak vtipná, tak i k zamyšlení.

WIMMER, Elfriede. Pohodář Tom a já. Vydání první. Praha: Portál, 2016. 117 stran. ISBN 978-80-262-1124-2.

 

Daniela Krolupperová – Zákeřné keře

Knížky paní Krolupperové nás prostě baví. Vždy v nich najdeme jak poutavý příběh, tak i velké poučení. Tato knížka je vhodná nejvíc na první stupeň, ale při vhodné práci se osvědčí asi i v mateřských školách v případech, že si s dětmi budete povídat o jedovatých rostlinách.

Víla Vincencie je zakleta zlým čarodějem Rulíkem Zlomocným. Protikletbu může vytvořit jen ten, kdo dokáže pojmenovat a poznat všechny rostliny z použitého čarovného věnce, jímž byla víla zakleta. Ostatní víly, které se Vincencii snaží zachránit, musí napnout všechny síly, aby všechny názvy daly dohromady. Zvládnou to i děti?

KROLUPPEROVÁ, Daniela. Zákeřné keře: pohádka. Vydání druhé. Praha: Portál, 2015. 87 stran. ISBN 978-80-262-0857-0.

 

Daniela Krolupperová – Jde sem lesem

Příběh stavějící na myšlence viny a odpuštění – Toník velmi zlobil a za trest překročil bludný kámen a ztratil se v lese, kde potkává panenky z květin a skřítky, kteří se mu snaží pomoci se dostat z této šlamastyky. Díky Toníkovu putování se děti dozvídají mnoho informací o rostlinné říši, všímají si postavení rostlin a jejich užitečnosti pro člověka. Rostliny totiž mohou být nejen dobrou potravou pro lesní zvěř, ale také dobrým lékem.

Knížka je určena spíše pro menší čtenáře, kapitoly jsou kratší a na konci každé z nich pak následuje řada otázek, jež pomáhají upevňovat získané vědomosti. Knížka se navíc pyšní úžasnými ilustracemi, jež vhodně doplňují příběh a znázorňují věrohodně zástupce rostlinné říše, o nichž se v knize píše.

KROLUPPEROVÁ, Daniela. Jde sem lesem: pohádka. Vydání první. Praha: Portál, 2016. 86 stran. ISBN 978-80-262-1102-0.

 

Hervé Tullet – Knížka

Knížka s jednoduchým názvem, ale naprosto originálním námětem, který jsme vám popisovaly už v jednom z článků „Co číst, když…“ Jedná se o interaktivní publikaci, při jejímž prohlížení (ideálně řízeném, pokud děti neumí číst) si budou děti rozvíjet fantazii, prostorovou představivost a důsledky svých rozhodnutí uvidí v praxi na další dvoustraně v knize. Teorie dětí, co určitý úkon způsobí, jsou legendární.

Dvoustránky s úkoly, na nichž je vždy jen několik barevných skvrn, s nimiž se po splnění zadaného úkolu (zhasnutí, otočení stránkou, nahnutí knížky doleva či doprava) dějí velké divy, budou děti přímo vybízet k tomu, aby ve čtení a hraní pokračovaly dále.

TULLET, Hervé. Knížka. Vydání druhé. Praha: Portál, 2016. 56 nečíslovaných stran. ISBN 978-80-262-1069-6.

 

Eva Horáková – Pohádkový svět

Knížka je určená pro začínající čtenáře, kteří se učí číst pomocí genetické metody. Pohádky jsou psány tiskacími písmeny, jsou krátké, jednodušší, ale přesto jsou vhodné k rozvoji sociální a osobnostní výchovy dětí, v rámci výtvarné výchovy či jako jakýsi vzor správného chování.

Knížka nás oslovila také svými milými ilustracemi a nápaditostí pohádek, jež rozhodně nejsou jen napodobeninami těch klasických. Velkým plusem knihy je fakt, že postupně zvyšuje náročnost na dítě – nejprve jsou zařazeny pohádky s převážně jednoslabičnými slovy, ale postupně jsou slova delší, na konci knihy jsou pak pohádky se slovy čtyřslabičnými. Styl a náročnost pochopitelnosti odpovídá úrovni první třídy.

HORÁKOVÁ, Eva. Pohádkový svět. Vydání třetí. Praha: Portál, 2016. 69 stran. První čtení, to nic není. ISBN 978-80-262-1068-9.

 

Iva Nováková – Čtu a vím o čem

Pracovní sešit plný povídek a příběhů pro děti, které mají problémy se čtením. Povídky jsou zábavné a je k nim vždy připojen soubor různorodých úkolů, které mohou vhodně pomoci při nácviku čtení a rovněž při rozvoji čtenářské gramotnosti. Ale nejen to – děti si procvičí logiku, paměť, porozumění textu, ale i grafomotoriku.

Nápadité příběhy vhodně motivují dítě ke čtení i přesto, že má obtíže, jsou totiž pro ně natolik přitažlivé, že ho bude bavit a lákat číst dál a překonávat sám sebe a své limity.

NOVÁKOVÁ, Iva. Čtu a vím o čem: pracovní sešit k rozvíjení čtení s porozuměním: luštění pro malé čtenáře. Vyd. 1. Praha: Portál, 2014. 63 s. ISBN 978-80-262-0586-9.

 

Stanislava Emmerlingová – Když dětem nejde čtení 1, Když dětem nejde čtení 2 a Když dětem nejde čtení 3

Každý z těchto tří typů pracovních sešitů přináší řadu cvičení a pracovních listů, které odstraňují různé problémy při čtení, jež potkávají začínající čtenáře. Pracovní sešit č. 1 je zaměřen na nácvik čtení otevřených slabik a slov, jež se z nich skládají, pracovní sešit č. 2 se zaměřuje na slabiky uzavřené a zároveň nácvik motorického plynulého čtení a klade důraz na porozumění čtenému, pracovní sešit č. 3 pak doplňuje dva předchozí nácvikem plynulého čtení, syntézy a analýzy slabik apod.

Pracovní listy je možné využívat i při práci s dyslektiky, v domácím prostředí, ale i jako doplněk klasického učiva na ozvláštnění hodin. Najdete v nich úkoly stavějící na dramatizaci, obrazotvornosti, v každém ohledu na hravosti a přitažlivosti pro děti.

EMMERLINGOVÁ, Stanislava. Když dětem nejde čtení. 1, Čtení slov s otevřenou slabikou. Vydání čtvrté. Praha: Portál, 2016. 79 stran. ISBN 978-80-262-1162-4.

EMMERLINGOVÁ, Stanislava. Když dětem nejde čtení. 2, Čtení slov s uzavřenou slabikou. Vyd. 4. Praha: Portál, 2013. 78 s. ISBN 978-80-262-0524-1.

EMMERLINGOVÁ, Stanislava. Když dětem nejde čtení. 3, Čtení slov se shluky souhlásek. Vyd. 2. Praha: Portál, 2011. 83 s. ISBN 978-80-7367-934-7.

 

Daniel Rušar – Kamzíkův velký skok

Tato kniha se řadí k těm, které mají náročnější, ale extra citlivě zpracované téma. Věnuje se totiž problematice vyrovnávání se se smrtí. Malému kamzíkovi zemře při jednom skoku jeho bráška. Je to pro něj těžké období, ale spolu se svou maminkou se mu daří se s tím srovnat a najít cestu takovou, kdy bude vědět, že jeho zemřelý bratr s ním bude žít i nadále.

Více o této knížce si můžete přečíst v naší minirecenzi zde v článku „Co číst, když…“.

RUŠAR, Daniel. Kamzíkův velký skok. Vydání první. Praha: Portál, 2016. 40 nečíslovaných stran. ISBN 978-80-262-1009-2.

No votes yet.
Please wait...
One thought on “Balík knížek? aneb Co se bude skrývat ve výherních balíčcích (1)”
  1. […] Balík knížek? aneb Co se bude skrývat ve výherních balíčcích (1) […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<