obracíme stránky

Za listem list

Home / Knižní zajímavosti a podivnosti / Balík knížek? Proč ne!

Balík knížek? Proč ne!

Vážené paní učitelky, vychovatelky i družinářky,
vážení páni učitelé, vychovatelé a družináři,
zkrátka všichni, kteří pracujete s dětmi ve školství,

jak jste si možná všimli, tak od začátku tohoto roku připravujeme na našem blogu články Co číst, když…, v nichž vám přinášíme nemálo tipů na zajímavé knihy, které můžete využít nejen ve výuce. Hodně jsme si s vámi předtím povídaly a následně jsme o všem přemýšlely. Mluvili jste o tom, že nestíháte sledovat současnou produkci, nevíte, co teď letí, co děti baví, říkali jste, že těch knih je na trhu moc. Fondy v knihovničkách bývají někdy zastaralé, není příležitost či možnost knihy dokupovat, děti čtení „starých“ knížek nebaví…

Nejen proto jsme se rozhodly, že vám trochu pomůžeme obohatit fond školní či třídní nebo družinové knihovničky…

VYHLAŠUJEME TÍMTO SOUTĚŽ JEN A JEN PRO VÁS,
V NÍŽ MŮŽETE ZÍSKAT BALÍK KNÍŽEK DO KNIHOVNIČKY PRO DĚTI!

Děkujeme dárcům knih
Oslovily jsme několik českých nakladatelství a společností s prosbou, zda by nám do soutěže věnovaly knižní dary. Podařilo se nám jich získat pro vás mnoho, za což našim štědrým dárcům patří obrovský dík!

V abecedním pořadí jsou to jmenovitě: Albatros MediaBaronetČeská bibliografická databázeEuromediaHostJotaNaše vojskoPortálSlovart, spisovatel Martin Šinkovský,  Triton a Yoli.

 

Soutěž je rozdělena na tři soutěžní kategorie – budou vybráni (minimálně) tři výherci v každé z nich – v každém balíčku bude minimálně 3 a více knih!

Podle věkové kategorie zpracujete spolu s dětmi jeden z níže uvedených úkolů:

: Náš oblíbený knižní hrdina (VV úkol) – máte nějakého oblíbeného knižního hrdinu nebo hrdinku? Udatného rytíře, spanilou princeznu nebo zlobivou čarodějnici? Domluvte se ve třídě a tuto postavičku vytvořte. Můžete malovat barvami, lepit, stříhat, cokoliv budete chtít. A nezapomeňte si obrázek pak vystavit.

1. stupeň ZŠ:Obal dělá knihu (VV úkol)– Určitě jste si všimli, že na knížkách nás nejprve upoutá jejich obálka. Máte nějakou svou oblíbenou? Pokuste se vytvořit k ní další obálku podle sebe. Jak bude vypadat?

2. stupeň ZŠ + SŠ:Den s knížkou (VV nebo lit. úkol dle volby autorů)– Představte si, jaký je takový všední den jedné knihy. Může být vaše oblíbená i neoblíbená. Co všechno prožije za dobrodružství, kam se podívá a proč? Vytvořte či napište, jak vypadá váš/něčí všední den s knihou.

 


Do soutěže se mohou zapojit i školy vzdělávající děti s handicapem
.

Podle úkolu, který budou vaše děti zpracovávat, se pak přiřaďte do jedné z výše uvedených kategorií. A v přihlášce nám v údajích o škole prosím zdůrazněte, že se přihlašujete jako škola pro handicapované, abychom si vaši školu správně zařadily, děkujeme.

Přihlášku naleznete zde: Přihláška

Zpracovaný úkol prosím zašlete e-mailem do 28. 5. 2017 na naši adresu zalistemlist@gmail.com. V následujících dnech pro vás připravíme články, v nichž představíme knížky, o něž se bude soutěžit. Jste zvědaví? Je jich mnoho, jsou krásné, nové a děti je budou milovat.

Nezapomeňte se přihlásit a poté zaslat vypracovaný úkol, abyste mohli být do slosování o knihy zařazeni.

Těšíme se na vaše dílka!
Přejeme hodně štěstí!

Pavlína a Maty

 

No votes yet.
Please wait...
6 thoughts on “Balík knížek? Proč ne!”
 1. Eva nebo tak něco Květen 10, 2017 on 6:59 pm Odpovědět

  Nemohu najít online přihlášku do soutěže, prosím pomoc :o)

 2. Kateřina Květen 17, 2017 on 11:50 am Odpovědět

  Za celou MŠ mohu poslat jen jeden výkres se splněným úkolem?

  • L&P Květen 17, 2017 on 7:51 pm Odpovědět

   Milá Kateřino,
   kolik obrázků pošlete, záleží jen na Vás. Už se nám tu pomalu scházejí soutěžní příspěvky a někde je obrázek jeden, někde jich máme i dvanáct, takže necháváme na Vašem uvážení, nic není špatně 🙂
   Těšíme se 🙂

 3. Věra Květen 25, 2017 on 12:16 pm Odpovědět

  Dobrý den, znamená to, ževýtvory chcete poslat formou fotografií?

  • L&P Květen 25, 2017 on 1:01 pm Odpovědět

   Milá Věro,
   ano, pokud budete zpracovávat VV úkol, prosíme o jeho vyfocení, pokud budete zpracovávat lit. úkol, prosíme o wordovské nebo pdf dokumenty do přílohy mailu.
   Děkujeme a těšíme se na soutěžní příspěvek od Vás a Vašich dětí.
   L&P

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<