obracíme stránky

Za listem list

Home / Recenze fakt čtivé / Co drží Měsíc na obloze?

Co drží Měsíc na obloze?

📝Žánr: populárně-naučná
📚Nakladatel v ČR: Nakladatelství Kazda
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
📖O čem kniha je:
Originálně pojmutá publikace o vesmíru a našem nejbližším spojenci, Měsíci. Snad neexistuje otázka s tímto tématem, na niž by v této knize neexistovala odpověď i s příkladem či popsaným pokusem, jak si to můžu sám zkusit ověřit. Kniha je prodchnuta řadou zajímavostí, užije si je zvídavé dítě, ale i zapálený dospělý či rodič nucený svou ratolestí odpovídat na záludné otázky o kosmu během večerní procházky. Stačí načíst a nic vás nezaskočí! Lunace, příliv-odliv, povrch Měsíce, zatmění, šíření zvuku na Měsíci, odvrácená strana Měsíce a… ale toho je tam tak moc, že se to sem ani nevejde.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
📝Názor na knihu:
Obsahově je kniha excelentní, ve svém tématu pokrývá vše, co si milovník vesmíru či zájemce o vědění může přát, informací dostává v hojném počtu a taky spoustu“špeků“, se kterými může oslnit. Je velkou škodou, že součástí knihy není více vizuálních prvků, ať už by to byly ilustrace, nebo v ideálnějším případě fotky Měsíce. To jediné ubírá knize na kráse. Ale ten, kdo chce informace a není líný si dohledávat na internetu to, o čem čte, ten si knihu užije i bez toho.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
Doporučení:
Malí i velcí milovníci vesmíru, tohle je přesně pro vás. Není to zbytečně zjednodušené, ani nadbytečně přechytralé. Je to poučné velmi příjemnou formou.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
🙏Poděkování:
Za knížku moc děkujeme Nakladatelství Kazda❤ Pokud vás titul zaujal, je ke koupi na jejich eshopu.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **

O knize se můžete dočíst více také na ČBDB:
Co drží Měsíc na obloze?

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<