obracíme stránky

Za listem list

Home / Recenze fakt čtivé / Eclipse Bay: Léto

Eclipse Bay: Léto

K této knize se s recenzí vracím po delší době od přečtení. Nejprve jsem myslela, že budu vědět, o čem přesně byla, co se odehrálo, protože si pamatuju, že mě čtení bavilo, ale obsah mi v hlavě zůstal jen mlhavě, do popředí vystoupily spíš jen pocity z četby. A ty byly… no, příjemné. Musela jsem knihu znovu otevřít a prolistovat, abych si hlavní události připomněla. Knížka Eclipse Bay: Léto je závěrečným dílem trilogie Městečko Eclipse Bay, ve které se jedná v podstatě o novodobého Romea a Julii – dva znesvářené rodinné klany Maddisonů a Harteů spolu nejsou schopní skoro ani mluvit, natož setrvávat v jedné místnosti… Pojďte si se mnou osvěžit tuto knihu a připomenout si ji, protože mezi těmito rodinami jde i ve třetím díle opět trochu do tuhého!

 

Toto léto nebude v městečku opět rozhodně nudné. Majitelka místní galerie Octavia Brightwellová si něco začala s Nickem Hartem! Jestli nerozumíte, co z toho vyvstává za potíž, pak vězte, že Octaviin nepsaný ochránce je Mitchell Maddison, který z jejich spřízněnosti nemá ani trochu radost. Naopak Nickův syn Carson je z Octavie unešený a hodlá se zapojit i do jí připravované místní soutěžní výstavy dětských obrázků. Jednoho dne však dojde ke krádeži vzácného obrazu z galerie a celý děj začne kvapem ubíhat, podezřelí se objevují a zase mizí, kolem Octavie se motá další muž, mezi ní a Nickem to jiskří a obecně se zdá, že místní klepny i další občané budou mít o zábavné i zaručeně pravdivé historky k povídání postaráno

 

Tato knížka se v mých očích řadí do kategorie „odpočinková“, je to přesně ten typ, který si vezmete v létě k vodě, ve špatném počasí s ní zalezete pod deku s hrnkem čaje nebo dobré kávy a zasníte se spolu s hlavními hrdiny. Budete s nimi prožívat jejich vášně i strasti, smát se historkám, ale možná se také budete pozastavovat nad tím, kterak je malý Carson na svůj věk až moc vyspělý. Tohle byla asi část knihy, která mi snad jako jediná nesedla, nemohla jsem pasáže s Carsonem, kde projevoval svou neskutečnou sečtělost a inteligenci, nějak strávit, přišlo mi, že jeho vyspělost neodpovídá věku, jaký mu autorka přisoudila (a tohle kupodivu byla taky jedna z těch věcí, které jsem si z knihy vybavila ihned, jakmile jsem uviděla Carsonovo jméno).

 

Jinak v zásadě nemohu knize vytknout nic, co bych nezmiňovala už v recenzích předcházejících dílů (Rodinná msta, Úsvit). Co se týká postav, pak jsou stále, jak je u Quick zvykem, dobře popsány a i vnitřně vykresleny, i když sklouzávají k mírnému stereotypnímu škatulkování, přesto jsou však živé a fungující. Stále vyplouvají na povrch věci z minulosti, stále se motají v rodinných sporech, ovšem v této knize se jaksi hrany už hodně otupují (Rafe a Hannah jsou tou dobou již spolu, némlich to samé i Gabe a Lilian) – jen mi přijde, že jako „zkušený mazák-čtenář této série“ jsem těch popisů dávného sporu a neustálého se vracení k němu měla až moc. Pokud bych měla něco ocenit, pak se budu opakovat, ale i v tomto kousku mě Baronet jako nakladatelství nezklamal a celý text byl bez chybičky a překlad byl velmi dobře odvedený, nenacházela jsem tam žádná křivolaká slovní spojení a kostrbaté věty, klobouček.

 

Teď je ale na řadě uzavřít kruh. Jestli se to povede, jestli doopravdy dojde k nápravě minulých prohřešků a křivd, jestli i dědečkové Mitchell a Sullivan dojdou k rozumu a konečně si padnou do náručí, to vám neprozradím z pragmatických důvodů – vezměte si knížku a začtěte se. Je to skvělý relaxační společník. Pokud bych měla v duchu předcházejících hodnocení knihu ohvězdičkovat, pak bych se tentokrát vrátila k hodnocení jako u prvního dílu 5-6 hvězdičkami – tento díl mi přišel mírně slabší než dvojka, ale přesto zakončil celou sérii tak, jak jsem si představovala, že to udělá.

Konečné hodnocení celé série je však pozitivní. Bavilo mě to číst, do knížek jsem se nemusela nutit, neodkládala jsem je, krásně jsem si u jejich čtení odpočinula.

Spojení romantické linky a detektivní zápletky v tomto případě výborně fungovalo.

 

Za recenzní výtisk děkujeme mnohokrát nakladatelství Baronet. Knížku si můžete koupit na jejich eshopu, ale doporučuji, abyste to vzali pěkně popořadě od jedničky, ať máte prožitek z četby kompletní. 🙂

 

Autor: Amanda Quick (vl. jménem: Jayne Ann Krentz)

Název v orig.: Summer in Eclipse Bay

Nakladatelství: Baronet

Počet stran: 296 s.

Vydáno: 2017

Fotka k recenzi: Pavlína

Autor recenze: Pavlína

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<