obracíme stránky

Za listem list

Home / Recenze fakt čtivé / Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii

Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii

Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii – s tím mohu jedině souhlasit aneb Toto je první z knih mé „svaté pomocníkové trojice“. V životě bych neřekla před prostudováním této knížky, že mi bude stačit jedlá soda, obyčejná soda, ocet, kyselina citronová a jádrové mýdlo k tomu, abych vystrnadila z bytu tolik zbytečné chemie. V knize je podrobně rozebráno všechno, co se těchto jednotlivých surovin týká – od jejich chemického složení až po historické použití a následně je představeno více než 300 různých návodů, v nichž se jednotlivé prostředky objeví v různých obměnách.

 

Na návodech je fascinující jejich jednoduchost při přípravě – nepotřebujete čtyři chlupy z černé kočky a za úplňku sbíranou mandragoru, abyste dokázali vyrobit přípravek na odkamenění varné konvice nebo nevyrobili domácí prací prášek či deodorant. Naopak – běžně dostupné přísady zkrátka spojíte dle návodu dohromady a můžete fungovat. Ano, někde musíte chvíli počkat, než proběhnou příslušné chemické reakce, ale… kdo by si nepočkal, když to potom fakt bude účinkovat, že ano.

 

Kniha je členěna do 8 hlavních kapitol – Čištění a úklid, Praní, Péče o tělo, Zdraví, Výživa, Domácnost, Zahrada a Další využití – a ty se pak dále větví dle tématu. Každý recept pak obsahuje podrobný, ale jednoduchý a čtivý návod, jak suroviny zpracovat, co lze případně použít za alternativy a jak přípravek uchovávat. V knize nechybí ani oddíl věnující se alergickým reakcím a poučení, jak se jim vyvarovat. Za velké plus považuji, že u méně obvyklých surovin (např. jemná aztécká hlína či březový cukr apod.) je zde i doporučení, ve kterých obchodech je hledat, člověk si tudíž nemusí hrát na detektiva, aby se dané věci dopátral.

 

Celkově knihu hodnotím jako velmi zdařilý soubor rad pro ty, kteří chtějí ve svém životě být šetrnější k životnímu prostředí a nebojí se vyzkoušet alternativní způsoby, jak dosáhnout čistoty, vůně či lesku. Kniha je užitečným pomocníkem, souborem nápadů a motivací, nebát se do této výzvy jít.

 

Za recenzní výtisk děkujeme mnohokrát nakladatelství Kazda. Knihu si můžete zakoupit např. v jejich eshopu.

 

Autor: smarticular.net

Nakladatelství: Kazda

Počet stran: 192 s.

Název v orig.: Fünf Hausmittel ersetzen eine Drogerie

Vydáno: 2018

Autor fotky k recenzi: Pavlína

Autor recenze: Pavlína

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<