obracíme stránky

Za listem list

Home / Knižní zajímavosti a podivnosti / Read-a-thon – HARRY POTTER

Read-a-thon – HARRY POTTER

Drazí knihomilci,

jelikož se blíží onen slavný den, kdy bude vydán český překlad 8. dílu jedné z nejslavnějších fantasy sérií na světě – Harry Potter a Prokleté dítě (ode dneška přesně za měsíc, juhuuuu!), domluvili jsme se spolu s Vojtou z Knižního kukátka, že uspořádáme hromadný read-a-thon Harryho Pottera, který vyvrcholí právě přečtením této nové knihy!

.

Nevím, jak pro vás, ale pro mě a pro Lucku je série HP něco jako dotek dětství, obě dvě jsme na této knižní sérii vyrostly, u mě to navíc bylo okořeněno tím, že v době, kdy ta kniha byla u nás poprvé vydaná, mi bylo stejně tolik jako Harrymu, Hermioně a dalším hrdinům (ano, čekala jsem /vy taky, přiznejte si to 😀 /, že jednoho dne přistane i u nás doma na okně sova s dopisem z Bradavic… dodnes jsem mírně frustrovaná tím, že jsem opravdu jen „obyčejný mudla“… ale co už). Knížky jsme tehdy hltaly, rozhodně jsme je nečetly jen jednou a filmy jsme viděly také několikrát, poctivě jsme na ně chodily také do kina, proto bychom si rády zopakovaly, jaké to bylo číst Harryho a nemoct od toho odejít, protože, sakra, nalejme si čistých písmen, ty knížky jsou úžasné.

.

Náš čtecí maraton, k účasti na němž vás srdečně zveme, začíná jako správný školní rok 1. září a jako první sáhneme (přirozeně) po dílu Harry Potter a Kámen mudrců.

(Uznáváme, že větší rebelství by to bylo číst pozpátku, ale klasika je prostě klasika.)

.

Věříme, že se nám povede knihy za 3 měsíce přečíst (případně i proložit dalšími knihami).

.

1. září tedy očekáváme vaši sovu s potvrzením účasti na čtecím maratonu.

.

Nezapomeňte si nachystat:

– kotlík na vaření lektvarů (no, v něčem ten čaj nebo kafe, abyste vydrželi dlouho do noci číst, musíte uvařit, že ano),

– kouzelnou hůlku a patřičná zaklínadla na odhánění mudlů (rodiče a sourozenci či jiná havěť 😉 ), kteří budou u čtení rušit,

– kouzelného mazlíčka (plyšáci či živé zvířectvo, to je na vás, ať se máte s kým poňuchat, když přijdou smutné pasáže 🙂 ).

.

Těšíte se? My moc! 🙂

.

.

Rating: 5. From 1 vote.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<