obracíme stránky

Za listem list

Home / Pája a Maty

Pája a Maty

Ahoj!

Jmenuji se Maty, a jak už jste se možná dočetli, pracuji v knihovně, přesněji v dětském oddělení.

Miluju knížky! Můžete tu ode mě čekat všechny možné žánry a témata knih. Mým nejoblíbenějším žánrem je fantasy, ale přečtu úplně všechno. Stačí, aby kniha měla chytlavý příběh.

Ale jestli si myslíte, že jsem knihomol, který sotva vyleze z pokoje, tak to ani náhodou. Kromě čtení mám i další záliby a zájmy, jako například sport – lyže, snowboard, skateboard, brusle, kolo (není nic lepšího, než jezdit na kole 10 km do práce a 10 km zpátky a sledovat při tom, jak se lidi mačkají v okolo projíždějící MHD :-D) a další. Také rád poslouchám hudbu, hraji si se svým psem nebo si jen tak někam vyrazím s kamarády (a občas i bez nich :-)).

 

 

Také zdravím (nemůžu tu Matyho nechat přeci samotného ;-))!

Jsem Pavlína, Matyho kolegyně z knihovny a taktéž milovnice knih. Dlouho jsem hledala žánr, který mi bude nejvíc sedět, a… našla jsem! Mám ráda knihy popisující zajímavé životní osudy hlavních hrdinů, knihy s myšlenkou, nápadem, knihy protkané emocemi. Maty a naše bývalá kolegyně Evča mě přivedly víc k fantasy, za což jsem jim vděčná. Ale příběh, který ke čtení přitáhne, je základ všeho, pak už žánry neřeším. A zásadně hodnotím srdcem.

Knihy ale nejsou jediná věc, kterou mám ráda. Když je chvíle, tak maluju (suchý pastel, akvarelové pastelky nebo tempery, to je moje), tvořím ze všeho možného – nejraději teď z ovčí vlny, ráda zajdu ven, nebo posedět někam s kamarády. Miluju kvalitní kávu, čaj, dobrou hudbu, voňavé květiny (tulipány a růže jsou moje srdeční záležitost) a lidi – někdy dělám psychologa, vrbu, pomocnou ruku v nesnázích, nebo učitele. A životní motto? „Budu tvým světlem ve tmě, když ztratíš svou cestu.“

Těší mě, že vás poznávám 🙂

 

P.S. Jak to všechno začalo se dozvíte zde 🙂

my

My 🙂

Láskou ke knížkám

>> <<