obracíme stránky

Za listem list

Home / Knižní zajímavosti a podivnosti / Vánoční skřítci aneb Rozdávejme společně radost

Vánoční skřítci aneb Rozdávejme společně radost

Drazí přátelé,

.

prosinec je měsícem, kdy se dětem (i dospělým) naděluje radost. Nejdříve Mikuláš s andělem, potom Ježíšek (na toho se my dospěláci asi těšíme víc, i když na něj už třeba nevěříme :)). Svým blízkým nadělujeme radost každý rok, letos jsme se však zamýšlely také nad tím, komu dalšímu bychom mohly udělat radost jen tak. Rozhodly jsme se (ovlivněny prací s dětmi), že bychom chtěly některým organizacím, které pečují o děti, udělat radost taky, a proto jsme si vymyslely knižní skřítky. A jedním takovým skřítkem se můžete stát i vy, pokud do toho půjdete s námi!

.

A O CO PŘESNĚ SE JEDNÁ?

Jelikož jsme nestihly zrealizovat slíbenou soutěž pro školy a školky jako na jaře, ale bylo nám líto nevyužít kouzelné předvánoční atmosféry, vybraly jsme si několik institucí (viz níže), kde dárky nejen potěší, ale také jim pomůžou. Oslovily jsme několik nakladatelství a společností, od nichž nám pro děti postupně přicházejí nádherné tituly, které můžeme těmto organizacím darovat.

Naši štědří dárci (v abecedním pořadí), jimž patří velký dík: Baobab, Československá bibliografická databáze, Host, Portál, Slovart a Triton.

Pokud chcete vědět, jaké krásné knihy nám z nakladatelství pro děti přišly, těšte se na nadcházející připravované články, v nichž jednotlivé tituly představíme (a zároveň to třeba můžete brát jako inspiraci pro vánoční nákupy pro děti vlastní). 🙂

.

My jsme se samozřejmě zapojily také a za blog koupily knihy, nebo některé přidaly i z vlastních zásob.

A to stejné můžete udělat i vy!

.

JAK NA TO?

Máte doma pěknou dětskou knihu, kterou už nevyužijete? Chcete udělat radost a dobrý skutek? Chcete se stát knižním skřítkem? Pokud jste na některou otázku odpověděli ano, čtěte dále. 🙂

Každá jedna kniha je úžasným dárkem a jsou místa, kde jsou knihy nejen skvělým společníkem, ale také výborným pomocníkem.

Návod na postup: Vámi vybrané knížky vezměte, krásně je zabalte a alespoň poštou (nejlépe ale osobně) nadělte těm, kterým jako správný knižní skřítek chcete udělat radost.

Pokud byste se rozhodli k nám připojit, můžete knihy věnovat buď námi vybraným institucím (na požádání rády sdělíme adresy), kterým poputují i naše balíčky, nebo si vybrat některou z podobných zařízení ve svém okolí a udělat radost i jinde.

Vždyť Vánoce jsou jen jednou v roce a bez dobrých skutků by se neobešly!

.

KOMU NESEME ČI POSÍLÁME BALÍČKY MY?

– Dětský klub Člověka v tísni v Praze (fandíme lidem, kteří v této organizaci pracují, vážíme si jejich práce a rády bychom udělaly radost dětem, které navštěvují jejich Dětský klub)

– ZŠ a MŠ při Fakultní nemocnici Brno (místní škola a školka zpříjemňuje dětem pobyt v nemocnici a také dlouhé chvíle, děti se mohou nenásilně a zábavně vzdělávat i při pobytu v nemocnici a knihy zde jistě najdou své upotřebení)

– Lůžkové oddělení Kliniky dětské onkologie při FN Brno (k tomuto netřeba nejspíš vysvětlení)

.

Inspirovali jsme vás k podobnému dobrému skutku? Jsme moc rády. Věříme, že knižních skřítků se najde několik.

Budeme moc rády, pokud nám ze své darovací skřítčí mise nasdílíte na blog nebo naši FB stránku k příspěvku fotku či povídání. 🙂

.

Mějte krásný advent!

A děkujeme všem.

M&P

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<