obracíme stránky

Za listem list

Home / Knižní zajímavosti a podivnosti / Vánoční skřítci – co nadělilo nakladatelství Host?

Vánoční skřítci – co nadělilo nakladatelství Host?

James Burks – Pták a Veverčák: Na útěku

Bláznivý, vtipný a hlavně komiksový příběh o dvou přátelích, které by nikdy nikdo nedal dohromady. Jeden je lehkovážný průšvihář, který spoléhá na náhodu, která ho ze všech štrapácí dostane. Prostě Pták. A jako absolutní protiklad k němu je druhý z dvojice, starostlivý strašpytel Veverčák, který by se s Ptákem nikdy nezačal bavit. Kdyby se neobjevil společný nepřítel. Kocour. A právě kocourova honička Ptáka s Veverčákem je základem celého tohoto komiksového příběhu. Textu je zde skromně, o to více je zde ale legrace. Stripy komiksu plynou jako voda a děti budou nadšeně začtené, ani nemrknou.

Burks, James. Pták & Veverčák na útěku. První vydání. Brno: Host, 2017. 127 stran. ISBN 978-80-7577-000-4.

.

James Burks – Pták a Veverčák: Na ledě

Aby Ptákovi a Veverčákovi nebylo líto, že mají pokoj od tlustého zlého kocoura, ani se nevzpamatují a už skáčou rovnou po hlavě do dalšího dobrodružství. Zimní dobrodružství  – vánice – nouzové přistání – jižní pól. Že to zní akčně? Samozřejmě, to byste totiž nesměli číst Ptáka a Veverčáka od Jamese Burkse, který je mistr akčních komiksů pro děti. Tučňáčí princezna Sakari, s níž se na pólu seznámí, vidí v Ptákovi bájného zachránce, ovšem když Veverčák zjistí, co to znamená zachránit je, rozhodne se, že útěk je nejlepší řešení. A že bude pěkně šílený, to je nasnadě. Všechno je ale lepší, než skončit v žaludku kosatky! Další z báječných komiksů, který vtahuje do děje jednak svými ilustracemi, jednak vtipnými skeči. Vřelé doporučení pro všechny, kteří hledají zdroj smíchu.

Burks, James. Pták & Veverčák na ledě. První vydání. Brno: Host, 2017. 127 stran. ISBN 978-80-7577-127-8.

.

Jaume Copons – Agus a příšerky: Už je tady pan Flat!

Agus Pianola byl doposud úplně obyčejný kluk, ale od chvíle, co se mu do pokoje nastěhovala příšerka pan Flat, se mu celý život obrátil naruby. Ale z jeho pohledu určitě k lepšímu, konečně je jeho život akčnější a zábavnější. A pan Flat není jediný, kdo mu jeho život tak obohatil, příšerek je víc. Pro děti, které mají ze čtení dlouhých textů strach, ale přitom očekávají od knihy zábavný a třeba i trochu napínavý příběh, jsou knížky o Agusovi vhodnou volbou. Agus je zkrátka ztřeštěný dobrák, který se nechává unášet nápady příšerek okolo. A naplno si to užívá. A děti budou s ním.

Copons, Jaume. Agus a příšerky. Už je tady pan Flat!. První vydání. Brno: Host, 2016. 129 stran. ISBN 978-80-7491-605-2.

.

Jaume Copons – Agus a příšerky: Zachraňme Nautilus!

Druhý díl komiksového příběhu o chlapci Agusovi, jehož přáteli není nikdo jiný než banda příšerek. Dalo to zabrat, aby si na ně zvykl, ale když už se mu to povedlo, zjevil se nepřítel, ten, který všechny příšerky vyhnal z jejich knihy! A bydlí blízko a má další ničitelský plán – zničit jednu fajn restauraci. Agus a příšerky se rozhodnou mu v tom stůj co stůj zabránit. Z části příběh, z části komiks, každopádně příběh pro menší děti, které osloví zejména ilustracemi, bláznivými nápady a bezprostředností jednání.

Copons, Jaume. Agus a příšerky. Zachraňme Nautilus!. První vydání. Brno: Host, 2016. 145 stran. ISBN 978-80-7491-788-2.

.

Justyna Bednareková – Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek

Zahraniční lichožrouti? Jakože cože? Mysleli jste si, že se Šrutovým knihám nic nedorovná? Omyl, má tu smělou konkurenci. Pro milovníky ponožek (což jsme vlastně asi tak nějak všichni, že ano) je tato knížka jako ušitá. A konečně se třeba rozhřeší záhada, kam ponožky doopravdy mizí. Tušili jste, že se mohou třeba stát zachráncem koťátka nebo se mohou plavit po moři? V knize je obsaženo deset příběhů o deseti svébytných ponožkových „postavách“. Různé materiály, různé příběhy a různé osudy. A veselé ilustrace jen podtrhují atmosféru knihy, když se do ní společně s dětmi začtete.

Bednarek, Justyna. Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých). První vydání. Brno: Host, 2017. 158 stran. ISBN 978-80-7577-145-2.

.

Ninka Reittu – Zmáťa a Záhada: Všechno dobře dopadne!

Zmáťa, jak už jeho jméno napovídá, je malý zmatkář a snílek, který věčně nedává pozor. A jednoho dne se mu to vymstí a skutečně se ztratí. K jeho velké smůle zrovna ve vlaku. Potká zde ale tajemného kocoura Záhadu, s nímž (a dvěma přistoupivšími hafany!) prožije neobyčejné dobrodružství. Roztomilá knížka pro malé děti, vhodná k předčítání nebo společnému čtení i pro začínající čtenáře. Jednoduchý text přiláká malé čtenáře k poslechu i čtení, zabaví je i pobaví.

.

Oksana Bula – Zubr si hledá hnízdo

Maličko textu, rozkošný příběh a překrásné ilustrace? Ale jistě, i to existuje. Zubr jednoho dne zjistí, že některá zvířátka celou zimu prospí. Přirozeně se mu ta myšlenka zalíbí a rozhodne se, že přesvědčí tukoně, kouzelné lesní bytosti, aby jej také uložili k zimnímu spánku. A jak to zákon chce, jednoduché to rozhodně nebude. Povede se mu to vůbec? Okouzlující akvarelové ilustrace doprovázející děti za záhadou ukládání zvířátek k zimnímu spánku provedou děti celým příběhem a nezřídka budou mít i dospělí chuť si do některých obrázků vlézt a zabydlet se v nich, tak krásné jsou.

.

Premyslaw Wechterowicz – Obejmi mě, prosím

Prosili jste někdy někoho, aby vás obejmul? Nebo vás přišel někdo obejmout jen tak? Malý a velký medvídek se domluví, že půjdou a všechna lesní zvířátka na své cestě obejmou. A jestli jste to někdy zažili, že vás někdo objal jen tak, pak jistě víte, co to s člověkem udělá. Každé ze zvířátek k tomu přistoupí dle své přirozenosti tak jako my lidé, ale všem najednou připadá svět krásnější. Knížka obsahuje velmi málo textu, je tedy vhodná pro práci s nejmenšími a malými dětmi. A jestli si můžeme dovolit upozornit na krásné ilustrace, pak určitě zaostřete svou pozornost na obrázek, kde se objímají s bobrem, to je totiž nejvíc ňuňu. Ostatně jako celá tahle kniha.

.

Emilia Dziubaková – Rok v lese

O téhle knížce by se dalo psát dlouho. A ještě déle je možné si ji prohlížet, klidně celé hodiny! Prožijte spolu s dětmi a zvířátky zachycenými v běžném životě v lese celý rok. Chcete vědět, jak vypadá les na jaře, co dělá veverka v létě, nebo jak vypadá mraveniště uvnitř? Pak je tohle velkoformátové leporelo určené právě pro vás. Dziubaková vytvořila mistrný kousek, který okouzlí a pohladí nejednu duši milující zvířátka. Děti budou fascinovaně zírat na to, co se před jejich očima na stránkách bude objevovat a mohou hledat souvislosti mezi jednotlivými obrazy a výjevy zachyceného života v průběhu jednoho roku. Bez přemýšlení vřele doporučujeme všem milovníkům krásných knih.

.

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<