obracíme stránky

Za listem list

Home / Recenze fakt čtivé / Wonderland: Země divů

Wonderland: Země divů

Wonderland: Země divů je thriller kanadské spisovatelky Jennifer Hillier. Knihu jsem přečetla docela rychle. A musím říct, že po jejím dočtení jsem obcházela svou knihovničku a pečlivě vybírala, po které knížce sáhnu dál, protože jsem měla strach, že po Wonderlandu bych většinu knih odložila nedočtených (nakonec vyhrála Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru).

 

Zábavní park

Wonderland neboli Země divů je zábavní park nacházející se v městečku Seaside na západoamerickém pobřeží. A jedná se vlastně o největší a nejnavštěvovanější park, který se na tomto pobřeží nachází, proto si nemůže dovolit jakoukoli špatnou reklamu. Pokaždé, když se v parku stane něco nežádoucího, vyřeší to místní policie rychlostí blesku a případné stopy zamete pod koberec, aby náhodou neprosákly na veřejnost.

 

Záhadné zmizení

Jednoho dne se ale v parku stanou průšvihy hned dva. Mladý chlapec vyleze na vrcholek ruského kola, kde se vyfotí se zdviženým prostředníkem, fotku sdílí na sociálních sítích a následně beze stopy zmizí. A v to stejné ráno je přímo pod ruským kolem nalezena rozkládající se mrtvola. Oba tyto případy se nedají zamaskovat jako vše ostatní, protože na policii nastoupí na post nové zástupkyně šéfa Vanessa Castorová, které na prestiži a reklamě parku vůbec nezáleží. Jediné, co ji zajímá, je vyřešení případu a je ochotná tomu věnovat veškerý volný čas.

Postupně vyjde najevo, že chlapec z ruského kola není jediný ztracený. V posledních deseti letech bylo zmizení více, všechno mladí, blonďatí chlapci pracující v Zemi divů, všechny navíc spojuje krátký milostný románek s ředitelkou parku. A ani jeden se dosud nenašel. Je to snad sama ředitelka, kdo má zmizení chlapců na svědomí? Nebo se jedná jen o shodu náhod a v parku řádí někdo jiný?

 

K ději knihy…

Knize nemám absolutně co vytknout. Je úžasná a určitě doporučuji si ji přečíst. Zvlášť pokud máte rádi napětí.

Autorka krásně popsala prostředí parku, takže jsem si připadala, jako kdybych park znala. Myslím, že kdyby opravdu existoval a já bych někdy měla možnost se tam dostat, přesně bych věděla, co se kde nachází a kudy tam dojít.

S dějem si autorka výborně pohrála. Vracela se i do minulosti, a to jak parku, tak vyšetřovatelky Vannesy. Díky těmto odbočkám bylo možné lépe poznat postavy knihy, hodně se tím vysvětlilo i jejich chování. Kniha byla plná překvapení, ale ne jen tak ledajakých. Autorka je už od začátku odhalovala postupně, rozhodně si nenechala všechna rozuzlení až na konec, a musím říct, že většina z nich mi doslova vyrazila dech. Nebudu zde uvádět žádné příklady, nemám ráda spoilery, ale musím říct, že i když autorka různé věci naznačovala už dopředu, rozhodně by mě nenapadlo, že to dopadne tak, jak to dopadlo.

Kdybych si měla vybrat nejlepší část knihy, bude to jednoznačně konec. Je hodně knih, u kterých nečekáte, že skončí tak, jak skončily. Ale konec Wonderlandu je naprostým překvapením, takovéto rozuzlení by mě nenapadlo ani ve snu.

 

Zpracování knihy

I samotné zpracování knihy je úžasné. Obálka české verze se inspirovala tou originální, ale musím říct, že „český“ Wonderland se povedl více. Je současně pěkný i strašidelný, rozhodně zaujme. Je to jedna z knih, které bych si okamžitě všimla už jenom kvůli obálce.

Chtěla bych pochválit i skvělou práci korektora, protože v poslední době jsem nenarazila na mnoho knih s tak skvělou korekturou.

Celkově jsem byla z knihy strašně nadšená. I když většinu thrillerů a jim podobných žánrů nemůžu číst před spaním, nedokázala jsem si představit, že bych si k téhle knížce rozečetla ještě nějakou „večerní“. Celou dobu jsem se těšila na rozuzlení a dopadení únosce, zároveň jsem ale nechtěla, aby kniha skončila.

Hodnotila bych ji 10/10.

 

Autor: Jennifer Hillier

Název v orig.: Wonderland

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2016

Počet stran: 381

Autor fotografie k recenzi: Bára

Autor recenze: Maty

 

Za recenzní výtisk děkujeme nakladatelství Baronet.

 

Podívejte se i na trailer:

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
8 thoughts on “Wonderland: Země divů”
 1. Myanmar Duben 7, 2016 on 10:36 pm Odpovědět

  Vždycky, když vidím tu obálku, cítím kdesi hluboko v duši překvapení, že to nenapsal King 😀

  Jinak moc díky za doporučení – kniha vypadá dobře a až budu mít chuť na nějaký napínák, rozhodně po ní mrknu 🙂 A Snad Aristoteles a Dante sednou, je t nco z úplně jiného soudku, tak doufám, že právě neproděláváš nějaký kulturní šok z příliš rychlého přechodu mezi žánry 😀

  • Lucie Duben 8, 2016 on 6:05 am Odpovědět

   Ta obálka vypadá Kingovsky hodně, máš pravdu 😀
   Aristoteles a Dante mi sedli, už jsem ji i přečetla 😀 (stihla jsem to za jeden den, než jsem dopsala a vložila sem recenzi). Byla to skvělá knížka 🙂

 2. Kateřina Duben 8, 2016 on 6:39 am Odpovědět

  Moc hezká recenze! Taky se na knihu chystám.

  • Lucie Duben 8, 2016 on 12:27 pm Odpovědět

   Děkuji za pochvalu :-). Klidně pak dej vědět, jak se líbila.

 3. Casion Duben 9, 2016 on 1:37 pm Odpovědět

  Táto kniha ma zaujala a veľmi rada by som si ju prečítala, vyzerá skvele! 🙂 Dúfam, že sa mi podarí si ju prečítať 🙂

  • Lucie Duben 9, 2016 on 6:46 pm Odpovědět

   Určitě to stojí za to a třeba bude vydána i ve slovenštině 🙂 (i když, oni se ty naše dva jazyky od sebe zas až tak moc neliší, takže česká verze by taky nemusela být problém 😉 )

 4. Clara Black (Azzie) Duben 9, 2016 on 1:56 pm Odpovědět

  Už jsem se s touhle knihou jednou setkala, dokonce s dost pochvalným komentářem. A jak jsem tam viděla první komentář tady pod článkem, musím přitakat – taky mě překvapuje, že to nenapsal King 😀 Na druhou stranu musím říct, že jsem teď už naprosto přesvědčená, že si Wonderland chci přečíst. Jednoznačně! Už ta obálka a… ach. Tenhle typ, to je zkrátka moje 😀

  • Lucie Duben 9, 2016 on 6:42 pm Odpovědět

   Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo je z té obálky tak nadšený 🙂 A naštěstí to není jedna z knížek, co mají nádhernou obálku, aby se dobře prodávaly, ale jinak jsou to takové horší průměry, to mě moc potěšilo.
   Musím se přiznat, že od Kinga jsem zatím četla asi jenom jednu knížku, i když se na něj už dlouhodobě chystám (měla bych s tím něco udělat :-D), takže dějově to moc srovnávat nemůžu. Tak uvidíš 😉
   Snad se bude líbit 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<