obracíme stránky

Za listem list

Home / Recenze fakt čtivé / Zkuste to doma sami – kuchyně

Zkuste to doma sami – kuchyně

Třetím článkem mojí „svaté pomocníkové trojice“ je titul Zkuste to doma sami – kuchyně. Tento zdroj 137 zdravých alternativ nejrůznějších pochutin mě uchvátil zejména svou praktičností a s nadsázkou (vlastně možná i bez ní řečeno) bezmeznou důvěrou v odolnost paperbacku, v němž je vydaná, neboť je zázrak to, že člověk nezačne slintat hlady a chutí už při čtení.

 

V knížce členěné do osmi hlavních kapitol – Jak nahradit hotové produkty, Z přírody, Pečivo, Na chleba, Nevyhazovat, Pro zdraví, Nápoje a Mlsání – se dočtete, jak zdravě alternovat komerční jídla a sladkosti z obchodů a restaurací a jak vytvořit náhradu pro mlsné jedlíky. Oceňuji zařazení části o neplýtvání potravinami a jejich smysluplném využití v kuchyni i přesto, že by je člověk neznalý možností už nejspíš vyhodil nebo zkompostoval pro zdánlivou nevyužitelnost – např. taková kandovaná pomerančová kůra – to chcete, to musíte mít!

 

Skvělá je kapitola o výrobě domácích léčivých přípravků, které mohou usnadnit uzdravování šetrnější než lékovou cestou při běžných onemocněních. Prosté, někdo by mohl říct babské rady ušetří nejen naše vnitřní orgány, ale také chuťové buňky. Na své si ale přijdou zejména milovníci zdravé, potažmo i alternativní stravy, protože jsem tu neobjevila snad jednu jedinou věc, kterou bych považovala za ukrutně nezdravou a dokonce je tu i veganská majonéza.

 

Knížce opět nechybí poznámky u receptů, čím ozvláštnit jednotlivé výrobky, jak zaměnit nedostupné potraviny či co udělat pro jejich úspěšné uchovávání a skladování.  Za úspěchem této knihy spatřuji nejen to, jakému tématu se věnuje, ale hlavně poctivě odvedenou práci redakční, grafickou i obsahovou.

 

Za recenzní výtisk děkujeme mnohokrát nakladatelství Kazda. Knihu můžete zakoupit např. na jejich eshopu.

 

Autor: smartikular.net

Počet stran: 192 s.

Název v orig.: Selber machen statt kaufen. Küche.

Nakladatelství: Kazda

Vydáno: 2019

Autor fotky k recenzi: Pavlína

Autor recenze: Pavlína

No votes yet.
Please wait...
One thought on “Zkuste to doma sami – kuchyně”
  1. […] Zkuste to doma sami – kuchyně […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<