obracíme stránky

Za listem list

Home / Recenze fakt čtivé / Zkuste to doma sami – péče o tělo & vlasy

Zkuste to doma sami – péče o tělo & vlasy

Druhým uctívaným titulem „svaté pomocníkové trojice“ je Zkuste to doma sami – péče o tělo a vlasy. Tato kniha bude vítána zejména ženami, ale své části si tu najdou i muži. Velkým plusem knihy jsou už v jejích úvodních kapitolách povídání o trvanlivosti domácích kosmetických přípravků a soubor praktických rad, jak postupovat při jejich zpracování, včetně konzervování.

 

Kniha obsahuje 9 větších kapitol, v nichž je obsaženo na 140 receptů různé povahy – Péče o vlasy, Péče o obličej, Ústní hygiena, Péče o pokožku, Koupel/Sprcha, Deodoranty, Zdraví, Holení/Epilace a Péče o nohy. V jednotlivých kapitolách opět není opomenuto přesných návodů, variant, vysvětlivek, občas i historie daného produktu. Skvělým pomocníkem je jsou také části, kde jsou podrobně popsány hlavní ingredience receptů, neboť se v nich dozvíte netušené údaje o různých typech olejů apod. a jejich vhodnosti pro jednotlivé typy pokožky.

 

U této knihy jsem měla asi největší obavy, zda výrobky v ní obsažené budou vůbec použitelné. Doposud jsem se setkávala s takovými návody, že mi pomalu rovnou vlasy vypadaly už jen při jejich čtení, natož jejich realizaci. V tomto případě nejsou obavy na místě, návody na přírodní kosmetické přípravky zvládnou i úplní začátečníci.

 

Krásným doplňkem knihy jsou oddíly Tipy pro ještě lepší péči, kde najdete vymazlené verze jednotlivých přípravků. Stejně tak oceňuji zařazení vysvětlení, k čemu jsou jednotlivé výrobky vhodné, kdo si při jejich užívání má počínat obezřetně a na co všechno jsou účinné nejen hlavním účelem. Jednotlivé výrobky se pohybují na škále absolutně alternativní (no poo mytí vlasů) až po přírodní verze komerčního přípravku (bez konzervantů, parabenů, barviv a jiných sajrajtů, jen na přírodní bázi), ale (!) s identickým účinkem jako komerční verze. Velké doporučení nejen pro všechny milovníky kosmetiky.

 

Za recenzní výtisk děkujeme mnohokrát nakladatelství Kazda. Tuto knihu si můžete zakoupit např. na jejich eshopu.

 

Autor: smarticular.net

Název v orig.: Selber machen statt kaufen – Haut und Haar

Počet stran: 189 s.

Nakladatelství: Kazda

Vydáno: 2019

Autor fotky k recenzi: Pavlína

Autor recenze: Pavlína

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<