obracíme stránky

Za listem list

Home / Recenze fakt čtivé / Báječná škola pana Scotta

Báječná škola pana Scotta

📝Žánr: beletrie, příběhy, cestování, jiné země
📚Nakladatel v ČR: Nakladatelství Kazda
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
📖O čem kniha je:
Příběh založený na vlastních zkušenostech autorky z doby, kdy její syn chodil na mezinárodní školu v Portugalsku. Vypráví o malém Péťovi, který se spolu s rodiči vypraví na dlouhou dobrodružnou cestu právě do této země, kde jeho táta dostal pracovní místo. Pro malého chlapce je to velká věc! Je daleko od domova, neumí ani slovo anglicky a ve škole, kam chodí, se nosí stejnokroje a ještě navíc nikdo z jeho spolužáků neumí česky. Obavy jsou veliké, jestli tam bude spokojený, jestli bude mít kamarády, jestli bude lidem okolo sebe rozumět, ale očekávání jsou veliká také. Důležitou osobou, jak už napovídá název, je Mr. Scott, jejich učitel, ve kterém děti snad najdou správného parťáka pro své učení…
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
📝Názor na knihu:
Pro děti prvostupňové naprosto ideální kniha, a to nejen kvůli délce a čtivosti jednotlivých kapitol. Čím si nás získala? Jednak ten příběh evokuje už předem spoustu dobrodružného objevování, jednak se děti snadno ztotožní s hlavním hrdinou, který je jejich předobrazem a má v sobě zahrnuty všechny strachy i radosti dětského věku, ale také se tu zrcadlí poměrně věrohodně to, jak děti s obavami a jakýmsi specifickým druhem nadšení přijímají změny – je to pro ně náročné stejně jako pro dospělé, ale přitom při vhodné motivaci mají touhu objevovat. Péťa je kluk, s nímž by se děti chtěly přátelit a všechny rošťárny by chtěly prožívat s ním. Veliká radost tato kniha!
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
Doporučení:
Pro všechny malé i velké čtenáře, kteří chtějí nakouknout, jak se učí v cizí zemi a jak jeden malý chlapec odcestuje s rodinou spousty kilometrů od domova a vyrovná se s jazykovými i jinými bariérami. Čtivost, laskavost i humor zaručeny!
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
🙏Poděkování:
Za poskytnutou knihu velmi děkujeme Nakladatelství Kazda❤ Jestli se vám líbí, můžete si ji koupit na jejich eshopu.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **

O knize se můžete dočíst více také na ČBDB: 

Báječná škola pana Scotta

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<