obracíme stránky

Za listem list

Home / Knižní zajímavosti a podivnosti / Co číst dětem, když… (2) – mají z něčeho strach

Co číst dětem, když… (2) – mají z něčeho strach

V dnešním příspěvku jsme se opět zaměřili na děti menší a tentokrát na knihy s tématem strachu a jeho překonávání. Dětský svět se zdá být bezstarostný, ale občas se stane, že dítě reaguje na některé věci úzkostně a má (pro nás dospělé někdy nesmyslné) obavy z něčeho, co je (naším pohledem) úplná hloupost.

Nabízíme 4 knížky, které poukazují na různé podoby strachu a možnosti jeho překonávání hravou, pohádkovou formou, popř. interaktivním využitím. Připraveni? 😊

 

VLK A TMA – noc skrývá spoustu neznámého a v hlavě dětí se rodí různé představy, podpořené ještě podivnými zvuky. V tu chvíli vyvstávají z noci různé příšery a strach… Tohle se honí hlavou i malému Vlkovi, který odmítá chodit na noční výpravy a je pro svůj strach ze tmy terčem posměchu. A přitom stačí prohodit pár slov a nechat si povyprávět jeden příběh!

(@danielrusar, @knihypaseka, 2017)

 

NEBOJ, NEBOJ!: VELKÁ KNIHA O STRACHU NEJEN PRO MALÉ STRAŠPYTLE – u této knihy nezáleží na tom, odkud ji začnete číst, je skvělá od začátku do konce, od prostředka do všech stran. Snaží se poukázat na to, že strach je součástí našich životů, má různé podoby a nebojí se jen děti, ale i dospělí, jen jinak a jiných věcí. Myšlenkou knihy je nenechat se zastrašit a být odvážný za všech okolností. A pozor! Do knihy můžete i malovat a psát! Vlastně… tak trochu musíte – překonat strach ze psaní do knih 😀

(#yinachi, 2018)

CO SE DĚJE V PODPOSTELÍ? – pohádkově laděné příběhy o usínání a o tom, jak překonat obavy z toho, co se děje pod postelí v době, kdy spíme a v pokojíčku je tma. Jsou tam opravdu jen zapomenuté hračky, nebo tam v noci ožívá tajuplný svět Podpostelí plný skřítků, víl a strašidel? Příběhy plné kouzel a veselí rozradostní každé (ne)bojácné dítě.

(@nakladatelstvi_fragment, 2018)

 

DIVNÝ BRACH STRACH – kniha plná snově a tajemně působících ilustrací symbolizujících různé podoby strachu a napomáhající učení se, jak s ním zacházet a jak se mu postavit. Se strachem není žádný špás, špatně se o něm mluví, těžko se překonává, ale pokud je nás na něj víc a ještě jsme vyzbrojeni knížkou, možná to půjde o něco snáz. A na konci knihy si můžeme vymyslet příběh svůj vlastní, je tam na to prostor. Skvostná záležitost!

(@cesta_domu, 2020)

 

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<