obracíme stránky

Za listem list

Home / Knižní zajímavosti a podivnosti / Co číst dětem, když… – staronová rubrika

Co číst dětem, když… – staronová rubrika

Na vědomost se dává, že se zde bude oprašovat historie.

Ne, nezbláznili jsme se, jen jsme si už nějakou dobu říkali, že by bylo fajn se zase vrátit k něčemu, co je našemu srdci jedno z nejbližších, protože se mezi tím pohybujeme dnes a denně v práci v knihovně. A to jsou knihy pro děti a mládež.

Oprašujeme tedy naši prastarou rubriku (její zkameněliny najdete zde na našem psaném blogu v propadlišti dějin – čti: v archivních příspěvcích), dostane trochu lepší kabátek a tradá do světa. Pokaždé jiné téma či žánr, vždy ty nejzajímavější tipy, na které narazíme.

Dnes jen krátce na rozjezd3 naše oblíbené fantasy knížky pro děti staršího školního věku, které můžeme směle doporučit všem – zabaví i dospělé – my jsme toho zářným příkladem.

 

MOCNĚJŠÍ NEŽ MEČ – trochu psychedelická kniha vyvolávající paniku, protože za nás myslí, vnímá, vidí a ví přesně, co zrovna děláme. Celou dobu k nám promlouvá v 2. osobě, takže člověk po chvíli ani nevnímá, že otáčí stránky a jen mechanicky čte a čte a plní to, co po něm kniha chce. Pro děti neotřelé čtivo, věříme, že si budou chvíli zvykat na ten styl psaní, ale je to jinak skvělé. A gamebooky mezi dětmi frčí.

(@nakladatelstvi_fragment, 2019)

 

HOTEL WINTERHOUSE – třídílná série fantasy detektivek, které děti uchvacují svými přemýšlivými pasážemi, rébusy, tajemstvími a hlavně čtivostí. Klasický motiv sirotka, který se od svých prazvláštních příbuzných vydává na cestu do tajemného hotelu, který je údajně prokletý a kde v úchvatné knihovně mají záhadné knihy. No kdo by si to nepřečetl s chutí!

(#CPress, 2019)

 

MAGICKÝ EXPRES – standalone, fantasy příběh o magické internátní škole, která nepřebývá v ničem jiném než ve vlaku jedoucím bůhvíkam. Přemýšlíme, jestli známe dítě příslušného věku, které by po takovém dobrodružství netoužilo… 13letá Flinn čekává každou noc na svého bratra na opuětěném nádraží, kde jí před časem zmizel v záhadném vlaku. Pohlednice se starým vlakem a divnými verši, které jí po bratrovi zůstaly, jsou její jedinou nadějí, že se ještě potkají. A jedné noci vlak vjede do stanice… Nasedat, bude to super jízda!

(@nakladatelstvi_fragment, 2019)

 

 

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<