obracíme stránky

Za listem list

Home / Recenze fakt čtivé / Couchsurfing v Íránu

Couchsurfing v Íránu

📝Žánr: cestopisy
📚Nakladatel v ČR: Nakladatelství KAZDA
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
📖O čem kniha je:
Německý cestovatel a novinář Stephan Orth se vydal na bláznivou 66denní cestu do země proslulé nesvobodou a přísným režimem. Nebydlí v hotelích, ale ubytovává se jako couchsurfer u úplně cizích lidí, což v Íránu není dovoleno. Přesto takto přejde přes celou zem, ubytuje se na 22 různých místech a pozná všední život této nevšední země a svými zkušenostmi zboří nejeden zažitý mýtus za druhým…
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
📝Názor na knihu:
V době, kdy člověk toho cestování vlastního až tolik neužije, jsou cestopisy úžasnou formou saturace potřeby poznávat. Musím říct, že díky této knize má člověk pocit, že sice sleduje příběh jiného cestovatele, ale po celou dobu má dojem, že kráčí po té cestě s ním, jako by to sám zažíval. Směje se, diví, zaráží se i s povděkem vnímá, jak tato pro nás cizokrajná a tajemná země umí být vlídná i pro nedomorodce. Ty maličké, tajně vydobyté svobody a vybočení mimo stanovenou lajnu jsou krásnými příklady toho, že každý člověk na zemi má své sny a touhy, a pokud chce, může si je s určitými omezeními splnit. Některé zážitky byly trochu na hraně uvěřitelnosti, ale kdo jsem já, abych to hodnotila, když jsem tam sama nebyla. Můžu jen číst, zamýšlet se a fascinovaně přihlížet, jak dny plynou, kilometry ubíhají a mění se lidé, ale ne lidství, to zůstává.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
Doporučení:
Pro nadšené cestovatele, milovníky cestopisů i snílky, kteří se rádi ztratí uprostřed cizí země. Pro dobrodruhy, kteří chtějí objevit doposud nepoznané místo, opředené spoustou mýtů a předsudků. Budiž zvědavost nasycena!
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
🙏Poděkování:
Za knihu velmi děkujeme Nakladatelství Kazda, kde ji také můžete zakoupit v jejich eshopu. ❤
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **

O knize se můžete dočíst více také na ČBDB:

Couchsurfing v Íránu

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<