obracíme stránky

Za listem list

Home / Recenze fakt čtivé / Hedvábná past

Hedvábná past

Recenze Hedvábná past

O mé lásce ke knihám Markéty Harasimové už víte nějakou dobu. Před nějakým časem se mi dostala přímo od spisovatelky do rukou další její kniha Hedvábná past, která mě nenechala spát, dokud jsem ji nedočetla. Strhující příběh o psychopatickém vrahovi mladých žen byl zkrátka opět a zase skvěle napsaným románem.

 

Mladá policejní kapitánka Nina před nějakým časem zanevřela na muže. Jediné, za co jim ve svém životě vděčí, je její osmiletá dcerka Zorka, která je jí vším. Ani vztah jejích milujících rodičů ji ne a ne obměkčit v zatvrzelosti vůči vážným vztahům. K dovršení všeho její skvělý kolega povýšil a získá nového parťáka, se kterým si od první minuty nesedne. Ovšem co se škádlívá, to se rádo mívá, že… A že ty jiskry začnou brzy létat na všechny strany. Přes všechno to erotické napětí (nejen) mezi touto dvojicí však ve městě dochází k sérii nevysvětlitelných vražd mladých dívek a žen různého vyznání, věku i smýšlení, které nespojuje v podstatě vůbec nic. Postupně se začne ale smyčka kolem jednoho z podezřelých přeci jen utahovat, nikdo však ale netuší, že je připravena ještě jedna děsivá a důkladně promyšlená past, a to na samotnou Ninu

 

Knížka je od první stránky jedno lákadlo za druhým. Pokud nebudu počítat obvyklou dávku erotiky, která se tentokrát nevyhnula ani mladým, ale ani starším párům (což samozřejmě kvituji, protože o sexuálním životě osob nad 50 let se málokdy mluví a píše, je to spíše tabu), pak v knize najdete také neskutečně propracovaný detektivní příběh, který vás jako na neviditelném vodítku bude provázet každou stranou a bude vás nutit přemýšlet nad tím, kdo může být tím krutým a surovým vrahem. Prokreslenost vnitřního uvažování démonického vraha, která se v prostřizích v knize vždy průběžně objeví, nahání až husí kůži.

 

Postavy v knize jsou více než uvěřitelné, mluví jazykem jim přiměřeným a očekávaným, tudíž ani po této stránce rozhodně nestrádají. Za mistrovské dílo považuji právě psychologii postav a situační zasazenost do prostředí, které se jeví být jako důvěrně známé, i když jste v něm nikdy nebyli. Pokud bych měla tvrdohlavě hledat nějaký zápor knihy, pak by to byl paradoxně jen famózní závěr knihy. Drsné vyvrcholení a napětí do poslední stránky živila skutečnost, že jsem netušila, kdo by vrahem mohl být. Po rozuzlení jsem byla malilinkato zklamaná tím, jak rychlý střih v ději udělal epilog, protože nedošlo zcela k doznění celkového dojmu ze závěrečného šoku a usazení drobných, ale rozhodně nejasných náznaků zejména z druhé poloviny knihy, kdo je oním bestiálním zabijákem.

 

Za mě tedy velké ano. Ženský román, erotika, detektivka, thrillerový sprint až k závěrečné stránce, napětí z rozuzlení i motýlci ze žhavých scén. Kdo hledá odpočinek u takto dobře seskládané knihy, ten tu našel poklad. A že kniha má výbornou redakční práci, to netřeba dodávat.

 

Za recenzní výtisk ještě jednou moc děkuji spisovatelce Markétě Harasimové (nejen tuto, ale i další její knihy si můžete koupit v e-shopu nakladatelství MaHa).

 

Další recenze na knihy Markéty Harasimové na našem blogu: Poháry touhy, Purpurové doteky, Vůně noci.

 

Autor knihy: Markéta Harasimová

Nakladatelství: MaHa

Počet stran: 328 s.

Vydáno: 2018

Autor fotky k recenzi: Pavlína

Autor recenze: Pavlína

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<