obracíme stránky

Za listem list

Home / Recenze fakt čtivé / Hry z lesní škol(k)y

Hry z lesní škol(k)y

📝Žánr: naučná, pedagogika, lesní školy
📚Nakladatel v ČR: Nakladatelství Kazda
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
📖O čem kniha je:
Inspiromat na aktivity s dětmi školkového věku stvořený v duchu zásad lesní pedagogiky. Najdete zde nápady na aktivity pro objevování přírody, tvůrčí aktivity, kde si mohou děti vytvořit třeba i šperk z přírodnin nebo něco z ledu, inspiraci pro skupinové hry i krapet zálesáckých aktivit. Každá aktivita má svůj rámeček, v němž jsou uvedeny všechny potřebné pomůcky, vymezena cílová skupina, popsáno místo, kde je vhodné aktivitu zrealizovat, a v neposlední řadě tu je soupis všech dovedností a kompetencí, které si děti aktivitou budou rozvíjet. Přehledně a podrobné popsaná komplet celá aktivita krok po kroku je samozřejmostí.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
📝Názor na knihu:
Lesní školy jsou kouzelná místa, která poskytují dětem prostor pro přirozené vzdělávání beze strachu, kde jsou v neustálém kontaktu s přírodou, již se snaží pochopit a důkladně poznat a skrze její moudrost se poučit do života. Každá z nabídnutých aktivit nese nějaké poselství, má za cíl rozvinout u dětí nějakou důležitou dovednost potřebnou i do dalšího života, není bezúčelná, naopak tu najdeme smysl snad i v tom, že otočíme na další stránku. Jsem nadšená a těším se na další pokračování, která již existují.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
Doporučení:
Nejen průvodcům z lesních škol, ale všem lidem, kteří chtějí dětem i sobě dopřát luxus pobytu v přírodě aktivním a smysluplným způsobem.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
🙏Poděkování:
Za poskytnutou knihu děkujeme mockrát Nakladatelství Kazda❤ Knihu ke koupi najdete u nich na eshopu.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **

O knize se můžete dočíst více také na ČBDB:
Hry z lesní škol(k)y

No votes yet.
Please wait...
One thought on “Hry z lesní škol(k)y”
  1. […] ** ** ** 📖O čem kniha je: Toto je volné pokračování úspěšného prvního dílu s názvem Hry z lesní škol(k)y a navazuje na něj další sadou aktivit, které můžeme s dětmi využít venku, ať už je […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<