obracíme stránky

Za listem list

Home / Recenze fakt čtivé / Kamarádi z Medového lesa: Jak zahnat stesk

Kamarádi z Medového lesa: Jak zahnat stesk

📝Žánr: beletrie, příroda, zvířata, přátelství
📚Nakladatel v ČR: Nakladatelství Kazda
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
📖O čem kniha je:
V Medovém lese bydlí 4 zvířecí kamarádi a stejně jako všechna mláďata jsou zvídavá a neposedná a každé z nich je nositelem typických lidských vlastností (zvědavec a objevitel lišák, opatrná a starostlivá laňka, vykutálené a po dobrodružství toužící prasátko a pečující a radostná mývalka). Jednoho dne zjistí, že kousek od jejich domovů se opravuje maringotka, kde vznikne nová lesní školka. Zvířátka se na nové malé návštěvníky lesa těší, ale to ještě netuší, že jednomu z nich budou pomáhat zahánět stesk po mamince. Jenže jak na to? Musí vymyslet dokonalý plán, a jak jinak než velmi důvtipně a originálně to pojmou. Ale nebude jim stát v cestě malá čarodějka?
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
📝Názor na knihu:
Osobně jsem z celé této série knih nesmírně nadšená. Shodou okolností se krásně hodí i k posledním recenzím, které tu na blogu máme (Rok v lesní škol(c)e a Hry z lesní škol(k)y). Ukazuje svět lesních školek pohádkovějším náhledem. Zvířátka v lese nesou předobraz dětského světa a řeší podobné problémy jako děti, učí se přátelství, spolupráci, novým znalostem, mají své radosti i smutky. Vyzdvihla bych konkrétně pohodovou atmosféru celého příběhu, krátké kapitoly, které se dají pohodlně číst před spaním, příjemný příběh, které končí vždy tak, aby nalákaly na další čtení. Kamarádi z Medového lesa jsou vhodné pro školkové děti, jimž bude předčítáno, ale budou bavit i trochu rozečtené čtenáře, kteří si je mohou číst už sami. A spolu se zvířecími kamarády objevovat taje lesa i lidského soužití a dětského světa. Velké doporučení, tyhle knihy jsou láska!
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
Doporučení:
Malým posluchačům a začínajícím čtenářům – písmo je tak akorát, aby to učetl i rozečítající se dětský čtenář, kapitoly jsou úměrně dlouhé schopnosti držet pozornost v tomto dětském věku. A příběhy? Ty jsou laskavé a milé, to je něco, co děti potřebují číst. A doporučujeme i další 4 díly, které už v češtině vyšly.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
🙏Poděkování:
Za poskytnutou knihu velmi děkujeme Nakladatelství Kazda❤ Nejen tuto, ale i další díly můžete sehnat na jejich eshopu.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **

O knize se můžete dočíst více také na ČBDB:
Kamarádi z Medového lesa: Jak zahnat stesk

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<