obracíme stránky

Za listem list

Home / Recenze fakt čtivé / Knihožrouti: Kdo se zakousl do knih?

Knihožrouti: Kdo se zakousl do knih?

📝Žánr: příběhová próza s dětským hrdinou
📚Nakladatel v ČR: Triton, edice Laskavé čtení
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
📖O čem kniha je:
Kniha, která vyšla oficiálně jako třetí v pořadí, ale je to ve skutečnosti 1. díl. Jak je to možné? Knihožrouti totiž před několika lety vyšli jako Knížka pro prvňáčka v rámci celostátního knihovnického projektu (shodou okolností bude Klára Smolíková autorkou i letošní knížky pro prvňáčky) a ten se zaručuje, že tyto prvňáčkovské knihy nebudou dostupné po dobu tří let na pultech knihkupectví, aby byla zaručena exkluzivita daného titulu. Tak proto vyšel 2. a 3. díl a toto je první díl, ale ve druhém rozšířeném vydání. Schválně, kdo se v tom neztratil, přihlaste se! 😀 Každopádně kniha nás láká na příběh dvou kamarádů prvňáků, Zorky a Aleše, kteří se odhodlaně pustí do detektivního pátrání po mizejících knihách v jejich oblíbené knihovně, protože kdo by nechal paní knihovnici Růženku na holičkách?
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
📝Názor na knihu:
Když jsme před časem recenzovali Tajný čtenářský spolek hodnotili jsme nadšeně. A tato knížka nedopadne jinak. Opět se tu potvrzuje, že kdo umí, umí. Kniha pro děti představuje nejen dobrodružný výlet do světa prvního čtení, ale také exkurzi do knihovny, což může skvěle posloužit jako návnada pro malé čtenáře, kteří budou chtít objevovat tu svou místní. Za příjemný bonus knihy považujeme rozmanité drobné úkoly, které se nacházejí za skoro každou kapitolou. Textově adekvátní pro začínající čtenáře, délka kapitol i písmo akorát. A ilustrace? Milujeme!
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
Doporučení:
Všem prvňáčkům, které chcete naladit na čtení, dospělákům, kteří chtějí číst s dětmi něco smysluplného a kvalitního, knihovníkům, kteří chtějí nalákat další děti do svých oddělení, a konečně i všem čtenářům, aby viděli, že ta naděje, že děti budou číst, tu pořád je. Protože kdo by nechtěl zkusit štěstí a potkat svého knihožrouta v knihovně… 😉

** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
🙏Poděkování:
Za poskytnutou knihu velmi děkujeme paní spisovatelce Kláře Smolíkové❤ Pokud se vám série Knihožrouti líbí, je k zakoupení např. na tomto eshopu.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **

O knize se můžete dočíst více také na ČBDB: 

Knihožrouti: Kdo se zakousl do knihy? 

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<