obracíme stránky

Za listem list

Home / Recenze fakt čtivé / Konec plýtvání jídlem

Konec plýtvání jídlem

📝Žánr: naučná
📚Nakladatel v ČR: Nakladatelství Kazda
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
📖O čem kniha je:
Téma udržitelnosti hýbe světem. Každý z nás už někdy vyhodil rádoby nevyužitelné zbytky potravin. V této knize je více než 333 návodů, jak zužitkovat na první pohled nezužitkovatelné potraviny a chránit tak více a účelněji naše životní prostředí.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
📝Názor na knihu:
Je pravdou, že si člověk nezřídka ani neuvědomí, kolik potravin projde jeho lednicí a jídelním stolem, aniž by je ochutnal. Vyhazuje a vyhazuje (a o tom já vím své, kolegové ví, že jsem na to občas hrozná). Tato kniha poskytuje zajímavé, mnohdy hodně neobvyklé nápady, jak se zbytky a přebytky naložit. Najdou se tu klasiky jako ze starších rohlíků upečená žemlovka nebo hnojivo či peeling z kávové sedliny. Ale třeba polévka ze zbytků chleba nebo hnojivo z vaječných skořápek, to je vyloženě objevné. Kniha je členěna do kapitol a pododdílů podle surovin, které se dají zpracovat, jsou tu přesně popsané a velmi často i fotografiemi doplněné návody a tipy. Velmi oceňuji kalendář s informacemi o tom, kdy je možné sehnat na trhu čerstvé lokální potraviny, zeleninu, ovoce a bylinky.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
Doporučení:
Knížka je vhodná pro všechny, kteří chtějí začít nakupovat a zužitkovávat potraviny vědoměji a svědomitěji, pro všechny, kterým není jedno, jaké dopady má plýtvání na planetu, potažmo jejich vlastní peněženku. Co si budeme, nějakou korunku to ušetří.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
🙏Poděkování:
Za knihu moc děkujeme nakladatelství Kazda❤ Pokud vás titul zaujal, můžete si jej zakoupit na jejich eshopu.

** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **

O knize se můžete dočíst více také na ČBDB:
Konec plýtvání jídlem

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<