obracíme stránky

Za listem list

Home / Recenze fakt čtivé / Moudrost lesa

Moudrost lesa

📝Žánr: populárně-naučná, biografie
📚Nakladatel v ČR: Nakladatelství Kazda
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
📖O čem kniha je:
Peter Wohlleben od dětství snil o tom, ze bude lesníkem. Usilovnou pílí si svůj sen splnil a nastoupil po studiu na toto pracovní místo a začal konat v duchu získaných vědomostí. Postupem času ale přišel na to, že vědomosti nejsou vše a že spousta věcí jde i jinak, v duchu zásad ekologické udržitelnosti. Ve své knize tak popisuje svou vlastní cestu za poznáním pravé skutečnosti, radosti i strasti své profese, důležitost uvědomělých partnerů i hlubší poznání toho, čím žije.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
📝Názor na knihu:
S přečtením této knihy jsem poměrně dlouho otálela, i přes naznačené téma jsem nevěděla úplně přesně, co očekávat. Během dvou příjemných odpolední jsem však knížku zdolala a vůbec mi nepřišlo, že se jedná o promarněný čas. Autorův vypravěčský um a hlavně jeho bytostná propojenost s přírodou a upřímný zájem o jeho práci a nepřikrášlovaná pravda toho, jak vypadaly jeho začátky a opravdová zkušenost s prací lesníka mě přiměly otáčet stránku za stránkou. Za každým řádkem byla cítit odžitá zkušenost. I když některé pasáže vyznívají pro naši budoucnost jako společnosti poměrně nepěkně (máme se přeci jen co učit), tak kniha nepůsobí zastrašujícím, ale ani zbytečně idealistickým dojmem. Naopak, dává potřebnou motivaci k zájmu o naše okolí a dává do souvislosti jinak neuvědomované vztahy. Za mě palec nahoru.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
Doporučení:
Všem, kterým nejsou jedno lesy, kteří chtějí nahlédnout pod pokličku neobvyklé profesi, kteří chtějí najít odpovědi na složité otázky týkající se tajuplných lesních hvozdů. Není třeba se knihy bát. Je stejně moudrá jako její autor.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
🙏Poděkování:
Za knihu velmi děkujeme Nakladatelství Kazda❤ Pokud vás knížka zaujala, je možné ji koupit na jejich eshopu.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **

O knize se můžete dočíst více také na ČBDB:
Moudrost lesa

No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<