obracíme stránky

Za listem list

Home / Recenze fakt čtivé / Rocková hvězda

Rocková hvězda

Z jiného soudku

Už dlouho jsem teď četla knížky s poměrně náročnými tématy a bylo na čase trochu vypnout a oddechnout si. Když jsem nahlížela do edičního plánu Baronetu, zaujala mě tam jedna knížka nejprve obálkou a o chvíli později i anotací. Psalo se tam o dívce, která jede se svou nejlepší kamarádkou do Vegas oslavit svou plnoletost a ráno se ke své hrůze vzbudí vedle polonahého muže, kterého nezná, s prstýnkem na ruce, o kterém netuší, jak ho získala, a s „vymazanou“ pamětí, takže si na nic nevzpomíná. Velmi jsem se bavila myšlenkou, že si přečtu další knihu o ztrátě paměti (posledně to bylo Neohlížej se od Armentrout, ale jiný žánr a důvod ztráty), evidentně mě tohle téma nějak přitahuje. 🙂 Od Rockové hvězdy od Kylie Scott jsem očekávala romantickou knihu, možná s erotickým nádechem, u které si odpočinu. A dostala jsem, co jsem chtěla.

.

Šoková terapie

Evelyn si prohýřenou noc ve společnosti Davida absolutně nevybavuje, ke svému zděšení zjistí, že se za něj v noci provdala, že získala ozdobu nejen v podobě prstýnku na ruce a k dovršení všeho zjistí, že ten sexy chlap, který jí od první chvíle, kdy se druhý den probudí, někoho připomíná, je velká rocková hvězda z její oblíbené kapely Stage Dive, do něhož byla už léta platonicky zamilovaná, jako pubertální děvčata někdy bývají. Evelyn měla svůj život jasně nalinkovaný – bydlela se svou kamarádkou, byla schopná si brigádami na své živobytí vydělat a studovala vysokou školu, aby se z ní stala architektka, jak je její táta. A najednou tohle – přes noc se z ní stala mediální hvězda, která na sebe přitáhla pozornost, o niž nestála. Jediné, po čem okamžitě zatoužila, bylo celé manželství anulovat, aby mohla zase žít svůj poklidný stereotypní život domácí putičky a hodné dcerunky.

.

Svět není černobílý

David jí i přesto, že naznačoval jakousi (v první chvíli dosti nepochopitelnou) nelibost, vyhověl a nechal připravit rozvodové papíry. Otázkou však bylo, jestli je dobrý nápad jít od sebe, když to ani nevyzkoušeli, jestli by jim to spolu vyhovovalo. Evelyn díky zájmu médií přišla o velkou příležitost ve své cestě za kariérou, ale přesto se nezdá od první chvíle, že by ji to kdovíjak trápilo. Sama se v sobě nevyzná. Jen ví, že tuhle šílenou záležitost by bylo dobré ukončit, ale vnitřně se jí do toho absolutně nechce. David jí nechce prozradit všechno, co se tu noc dělo, chce, aby si na to vzpomněla sama, tak se domluví, že jí postupně bude prakticky ukazovat, co spolu dělali a prožili, a ona si třeba na základě podobnosti zážitku připomene, co se stalo. Chová se k ní velmi ohleduplně a stojí za ní, ochraňuje ji, i když vnímá její odtažitost počáteční. A snaží se vyrovnat se svými pocity, které úplně nejsou hodny tvrdého rockera, spíš naopak… Nechce se smířit s tím, že by ztratil jediné pojítko se světem normálnosti, svou múzu, díky níž po dvou letech dovede zase skládat, že by přišel o někoho, s kým mu i za tak krátkou chvíli začalo být tak fajn. Ale co s tím? Zvládnou to? Zvládnou tlak ze strany médií? Fanynek? Nepřejícných lidí? Rodin? Vždycky se něco pokazí…

.

Ano, ale…

Ta chvíle oddechu, ano, opravdu jen chvíle, ta knížka se četla sama a rychle, byla fajn. Mám jen dvě drobné výtky ke knize – jednu obsahovou, jednu vizuální. Ta vizuální mě zarazila už při tom, když jsem dostala knížku do rukou, pamatovala jsem si totiž původní zahraniční obálku, která mě oslovila (je vidět v book traileru níže), a ta nová česká mi připadala trochu moc… namakaná. 🙂 Ale zvládla jsem ji, tak je to ok. Ten pekáč buchet, který na mě z obálky vykukoval, mě trochu odrazoval, ale nakonec jsem si na ni zvykla (i když je pravda, že jsem si všímala těch významně pozdvihnutých obočí ve vlaku, když tu knížku lidi zahlédli, pak šla do obalu, abych veřejně nepohoršovala puritány v okolí 😀 ). Druhá věc, kterou jsem trochu knížce nevěřila, byla rychlost uvažování postav a sžívání se s novou životní situací. Já teda nevím, jo, ale ať mi nikdo neříká, že kdybych se ráno vzbudila s prstenem na ruce, kocovinou a manželem po boku a na nic si nevzpomínala, že bych se přes fakt, že jsem mediální hvězda z hodiny na hodinu, neposkládala. Evelyn byla od přírody puťka s nalajnovaným životem, který se jí od základů překopal. A co na to ona? Vlastně skoro nic (pokud nepočítám jedno poblinkané Davidovo triko jako důsledek alkoholového nočního hýření), přijala to jako chleba a začala se s tím prát a srovnávat a nakonec jsem měla trochu pocit, že si to malilinko masochisticky užívá (ačkoliv, no… ne, to sem nemůžu psát, byl by to spoiler). Můžu si to vysvětlovat dvěma způsoby – buď to byla neuvěřitelně silná osobnost, která se jen schovávala za masku introvertky, nebo tady bylo trochu bílé a nedotažené místo. Ale ať to bylo jakkoliv, nezačala mě během čtení její povaha štvát, takže to beru.

.

Oddech

Jak to shrnout? Rocková hvězda se pro mě stala synonymem oddechu. Knížka byla fajn, romantická, mírně erotická, ženský román, jak má být, už jsem asi někdy četla knížku s podobným námětem. Nedá se jí však upřít čtivost a lehkost čtení. Hodnocení bude vypadat sice nižší, ale přesto věřte, že se mi kniha líbila a bavilo mě ji číst. Do prostředí celebrit, jejich stylu života (který je mimochodem příšerný a asi by se mi nelíbilo být takový snob) a způsobu myšlení se touto knihou velmi dobře pronikalo. A upřímně? Ten David by taky nebyl k zahození, pod slupkou drsňáka se skrývala romantická, citlivá duše. 6/10.

.

Oblíbený citát:

„Odmlčel se a dlaň si položil na tvář, tam, kde jsem se ho dotkla. Ještě chvíli se mračil a koutkem oka mě pozoroval. Zajímalo by mě, jestli měl David Ferris ze mě stejný strach jako já z něj. Tahle jeho reakce se mi líbila ještě víc než jeho úsměv.“ (s. 89)

.

Autor: Kylie Scott

Název v orig. (angl.): Lick

Nakladatelství: Baronet

Počet stran: 328 s.

Vydáno: 2016

Fotka k recenzi: M&P

Autor recenze: Pavlína

Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství Baronet.

.

P. S. Našla jsem také jeden fanouškovský book trailer, tak se klidně mrkněte.

Rating: 3.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<