obracíme stránky

Za listem list

Home / Recenze fakt čtivé / Rok v lesní škol(c)e

Rok v lesní škol(c)e

📝Žánr: naučná, pedagogika, lesní školky
📚Nakladatel v ČR: Nakladatelství Kazda
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
📖O čem kniha je:
Toto je volné pokračování úspěšného prvního dílu s názvem Hry z lesní škol(k)y a navazuje na něj další sadou aktivit, které můžeme s dětmi využít venku, ať už je jakékoliv počasí. Jednotlivé 4 části jsou inspirovány ročními obdobími, v každém oddíle pak najdete tematické aktivity – na jaře např. „usocháte“ blátový dort pro planetu Zemi, v létě si vytvoříte vycházkové hole, na podzim stvoříte podzimní duhu nebo štětce z jehličí a v zimě můžete stopovat s buzolou nebo odlévat stopy zvěře a mnohééé další. Součástí každé kapitoly je opět rámeček se všemi precizně vypsanými potřebami a náležitostmi a za velmi užitené považujeme i stanovení zásad práce s ostrými či jinými předměty.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
📝Názor na knihu:
Knížka obsahuje některé poněkud náročnější úkoly pro děti, které budou vyžadovat už trochu více zručnosti a zkušeností, dá se tedy považovat za jakousi skutečnou nadstavbu prvního dílu. Nutno však podotknout, a myslíme, že se nemýlíme, že si tyto činnosti užijí nejen malí objevitelé, ale i jejich dospělí průvodci, rodiče, či kdokoliv další. Velmi ceníme puntičkářskou práci na popisu aktivit i nakreslené ilustrace s výjevy jednotlivých úkolů.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
Doporučení:
Opět je to titul, který se dá využít napříč věkovým spektrem, radost z aktivit budou mít jak menší, tak i větší děti či dospělí. A použít ji mohou jak pedagogové, a to nejen v lesních školách, ale i ve školách klasických, kde chtějí vést děti k lásce k přírodě a užitečnosti pobytu venku.

** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **
🙏Poděkování:
Za poskytnutí knihy velmi děkujeme Nakladatelství Kazda❤ Pokud vás kniha oslovila, je možné si ji koupit na jejich eshopu.
** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** ** **

O knize se můžete dočíst více také na ČBDB:
Rok v lesní škol(c)e

No votes yet.
Please wait...
One thought on “Rok v lesní škol(c)e”
  1. […] nadšená. Shodou okolností se krásně hodí i k posledním recenzím, které tu na blogu máme (Rok v lesní škol(c)e a Hry z lesní škol(k)y). Ukazuje svět lesních školek pohádkovějším náhledem. Zvířátka […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Láskou ke knížkám

>> <<